Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start 15 Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej na Narodowe Święto Niepodległości
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
czwartek, 12 listopada 2015 06:57

15 Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej na Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2014 roku w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach tradycyjnie, jak co roku odbył się po raz piętnasty „Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej”. Wykonawcami tradycyjnych utworów o tematyce patriotycznej i niepodległościowej była młodzież wszystkich klas naszej szkoły. Ocenę wykonaniai wyłonienie zwycięzcy powierzono jury w składzie: Pani Dyrektor Zespołu Szkół Barbara Wiśniowska, nauczyciele Justyna Kuźma i Marta  Burghardt oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej Wiktoria Szymczyk z klasy 1 B, Dominika Petlarska z klasy 2B, Łukasz Błajszczak z klasy 3 A. Oceniano poziom sztuki wokalnej, interpretację tekstu, ruch sceniczny, użycie instrumentów, scenografię oraz brano pod uwagę pozytywne niespodzianki. Czternaście klas wykonało czternaście różnych utworów o tematyce patriotycznej. Zwyciężyły trzy klasy, które otrzymały największą liczbę punktów. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3A (wychowawca Joanna Skotniczna), która  wykonała utwór „O mój rozmarynie”. Drugie miejsce zdobyła klasa 4THE z utworem „Legiony” (wychowawca Katarzyna Lynch), a trzecie miejsce klasa 1 THE (wychowawca Dorota Żak) za wykonanie utworu „Mury” Jacka Kaczmarskiego. Pozostałe utwory wykonywane podczas konkursu to: „Serce w plecaku”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Jak długo na Wawelu?”, „Jak to na wojence ładnie”, „Ostatni Mazur”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Wojenko, wojenko”, "Rapsod o pułkowniku Lisie - Kuli", "Białe róże", "Piechota", "Płynie Wisła płynie...".

Zwycięzcami okazali się wszyscy ci uczniowie i nauczyciele, którzy wzięli udział w wspólnym śpiewaniu oraz pozytywnej rywalizacji. Zwycięskie klasy otrzymały nagrody Dyrektora Zespołu Szkół. „Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej” zorganizowany został po raz piętnasty. Jest to znakomity sposób na zachowanie, pielęgnowanie i rekonstrukcję polskiej tradycji wspólnego śpiewania. To także wkład naszej szkoły w pozytywną atmosferę radosnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości.

JM

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS