Udział w warsztatach tematycznych podczas Targów Edukacji i Pracy w Niepołomicach
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Udział w warsztatach tematycznych podczas Targów Edukacji i Pracy w Niepołomicach
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
czwartek, 15 października 2015 11:53

Udział w warsztatach tematycznych podczas Targów Edukacji i Pracy w Niepołomicach

W dniu 9.10.2015 młodzież Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach

Uczestniczyła (w ramach ustalonego harmonogramu dla poszczególnych klas i grup) w niepołomickich Targach Edukacji i Pracy.

W rozpoczęciu Targów między innymi brali udział: p. Roman Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy w Niepołomicach, p. Marek Ciastoń – Przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach, p. Tadeusz Mysiński – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Wieliczce, p. Jacek Pająk – Dyrektor Wojewódzkiego  Urzędu Pracy w Krakowie, p. Janusz Kowalski – Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, p. Edward Prokop – Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

Podczas rozpoczęcia Targów między innymi poruszono takie zagadnienia jak:

- rozbudowa przedsiębiorstw w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej (na obszarze ponad 500 ha),

- stan zatrudnienia w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej (ponad 5000 osób),

- ilość bezrobotnych w Mieście i Gminie Niepołomice (aktualnie 609 osób),

- spektrum zawodów kształconych przez Małopolską Izbę Rzemieślniczą zgodnie z potrzebami rynku pracy,

- rola i zadania OHP, w tym podejmowane działania wspierające bezrobotnych przeciwko wykluczeniu społecznemu,

- zawody zanikające (wsparte prezentacją multimedialną).

 

Po rozpoczęciu Targów uczniowie uczestniczyli w następujących warsztatach tematycznych:

 

Jak przygotować się do rozmowy z pracodawcą oraz dokumenty aplikacyjne – warsztat prowadzony był przez przedstawicieli Firmy Randstad – oddział w Niepołomicach; w ramach spotkania w sposób bardzo przejrzysty i rzetelnie podkreślono znaczenie dobrze napisanego CV będącego zawsze „wizytówką” kandydata do pracy oraz znaczenia 11-o sekundowego pierwszego wrażenia, przedstawiono najczęściej popełniane błędy w pisaniu CV, wyjaśniono znaczenie achronologii  w przygotowaniu CV,  wskazano „jak i gdzie szukać, żeby dotrzeć do idealnej oferty!” oraz „jak przekonać językiem korzyści przyszłego pracodawcę do zatrudnienia danego kandydata do pracy!”,

 

Animacja czasu wolnego - warsztat poświęcony był roli i znaczeniu zawodu animatora, spotkanie prowadziły przedstawicielki tego zawodu, wskazując na możliwości kształcenia, połączenia nauki, pracy, wypoczynku w Polsce i poza nią podczas ferii zimowych i letnich za pośrednictwem znanych na rynku biur podróży; młodzież szkoły miała dodatkową możliwość włączenia się  w proponowane gry i zabawy związane z programem animacyjnym,

 

Projekt  unijny „Gwarancje dla młodzieży” – warsztat obejmował treści związane z podsumowaniem dotychczasowych działań, dalszych planów projektowych oraz realizacji zadań  w ramach projektu „Pomysł na siebie” oraz „ Równi na rynku pracy”.

 

Dodatkowo młodzież i inni zewnętrzni uczestnicy Targów mieli możliwość szczegółowego zapoznania się z licznymi ofertami pracy niepołomickich przedsiębiorców, biur pośrednictwa pracy oraz              z  możliwościami kształcenia na krakowskim rynku edukacyjnym.

 

 

Ewa Rogóż – nauczyciel przedmiotów zawodowych, doradca zawodowy.

 

„żeby praca na każdego czekała…”

GALERIA FLICKR

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS