Start „PaT w Krakowie”
piątek, 09 października 2015 07:18

„PaT w Krakowie”

W czwartek 8 października klasa IIB i grupa policyjna z klasy I A pod opieką Komendanta Policji w Niepołomicach Tomasza Jońca i wychowawców klas: Izabeli Wojakowskiej i Jarosława Mutera wzięli udział w małopolskiej edycji Przystanku PaT.

PaT  to skrót od nazwy programu: „Profilaktyka a Ty”. Celem programu jest między innymi zmniejszanie zjawiska uzależnień wśród młodzieży szkolnej poprzez kształtowanie aktywnych społecznie i asertywnych postaw.

Młodzież spotkała się z inicjatorem programu - Grzegorz Jachem – inspektorem  Policji i Pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego, Małopolskim Kuratorem Oświaty Aleksandrem Palczewskim, oraz wszystkimi uczestnikami projektu grupy PaT.

Podczas spotkania wystawiono spektakl profilaktyczny pt. „Sekret”, który ma ostrzegać przed uzależnieniem od narkotyków. Spektakl edukacyjno-profilaktyczny oparty na przesłaniu, że miłość i zrozumienie wartości sprawiają, że można pokonać problemy i rozpocząć nowe życie.

Izabela Wojakowska