Start Krakowski Salon Maturzystów 2015
piątek, 11 września 2015 07:35

Krakowski Salon Maturzystów 2015

Nie bójcie się marzeń! - to hasło przewodnie tegorocznego spotkania maturzystów w 2016 roku z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, z przedstawicielami małopolskich (i nie tylko) uczelni wyższych oraz szkół policealnych/pomaturalnych (łącznie ponad 30 –oma oferto dawcami).

Młodzież klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Techników (informatycznego, ekonomicznego, hotelarskiego) Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach w dniu 9 września 2015 gościła w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej.

Już w miesiącu wrześniu przyszli maturzyści zadeklarują, jakie przedmioty będą zdawać podczas majowych egzaminów maturalnych, a tym samym podejmą decyzję o wyborze dalszej ścieżki kształcenia – ścieżki edukacyjnej, która powinna gwarantować właściwe wykształcenie, odpowiednie do potrzeb rynku pracy, z perspektywą szybkiego zatrudnienia i dobrych zarobków. Nie bez znaczenia jest fakt, że kluczem do życiowego sukcesu jest umiejętność dokonania dobrego wyboru ścieżki edukacyjnej.

Podczas oficjalnego otwarcia Salonu Maturzystów między innymi zabrał głos Konsul Generalny USA w Krakowie p. Walter Braunohler, który swe wystąpienie rozpoczął w języku polskim od szekspirowskich słów „Być albo nie być” zbierając przy tym ogromne brawa  publiczności.

Każdy z prelegentów, w tym ekspertów OKE podkreślał znaczenie właściwego przygotowania się do egzaminu dojrzałości, rzetelnego wyboru przedmiotów (poza obowiązującymi) z uwzględnieniem poziomu ich zdawalności (poziom podstawowy lub rozszerzony), co powinno mieć odpowiednie przełożenie na dalszą naukę, zwłaszcza w renomowanych uczelniach wyższych.

Młodzież naszej szkoły wysłuchała dwóch wykładów:

• Pierwszy wykład Lecha Gawryłowa – Dyrektora OKE w Krakowie pt. „Co o egzaminie maturalnym 2016 każdy zdając wiedzieć powinien?”,
  • Drugi wykład Piotra Ludwikowskiego - eksperta OKE pt. „Przede wszystkim myśl - jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki”.

Mottem na przyszłość młodzieży niech pozostaną słowa:

„Sukces jest jak drabina, nie sposób się po niej wspiąć trzymając ręce w kieszeni…”.

Ewa Rogóż – nauczyciel przedmiotów zawodowych, doradca zawodowy.

Zdjęcia - Joanna Skotniczna

GALERIA FLICKR