Start Policjanci opanowali Czerwony Bór.
niedziela, 23 sierpnia 2015 16:53

Policjanci opanowali Czerwony Bór.

Już po raz czwarty uczniowie z klas mundurowych Zespołu Szkół im. Ojca Świętego uczestniczyli w obozie militarnym zorganizowanym przez Grom-Group.  Podczas 10 dni spędzonych /bardzo aktywnie/ na poligonie w Czerwonym Borze, nasza młodzież brała udział w zajęciach prowadzonych przez byłych komandosów z elitarnej jednostki GROM.  Uczniowie poznali między innymi tajniki czarnej i zielonej taktyki /dla niewtajemniczonych  - są to działania bojowe w zabudowaniach i w terenie otwartym./ Nie zabrakło również spotkania z medykiem wojskowym, który dzielił się swoim doświadczeniem nabytym min. na polach walki!

Sprawdzianem dla wszystkich uczestników obozu okazał się tor przeszkód  (dodam -  że bardzo wymagający i wielu musiało się nieźle natrudzić, aby go w ogóle ukończyć!) Kolejne przejścia okazały się dużo prostsze  dla tych,  którzy codzienne zaprawy oraz ćwiczenia z samoobrony traktowali bardzo poważnie i aktywnie. Duży wpływ na podnoszenie sprawności odegrały pompki / ten, kto był  - wie, „za co” i „dlaczego” (sic.!J)/.

Kolejne dni mijały na przyswajaniu nowych umiejętności, które są niezbędne w wyszkoleniu policjanta lub żołnierza, a były to min. techniki linowe oraz zajęcia z nurkowania w profesjonalnym sprzęcie nurkowym. Lecz chyba najwięcej adrenaliny dostarczył dzień spędzony na strzelnicy: Glock, MP5, i Mossberg okazały się „śmiercionośnymi narzędziami” w rękach kursantów, o czym przekonały się tablice strzeleckie.

Dni mijały szybko, przerywane nocnymi alarmami przeciw pożarowymi i wymarszami na dalekie obozowiska w lesie, podczas których każda drużyna dostawała racje żywieniowe MRE oraz musiała przygotować sobie szałas do spania.

Zanim się spostrzegliśmy minęło 10 dni obozu, podczas którego uczestnicy pokonali wiele barier, lęków i ograniczeń, z którymi się tutaj zjawili. Nabrali tężyzny fizycznej, ale chyba ważniejszą rzeczą było przekonanie się na własnej skórze, że nie jednostka, a współpraca w grupie stanowi o sukcesie wykonywanego zadania.

Dziękujemy za wspaniały pobyt i za wiedzę przekazaną podczas zajęć instruktorom: Wojtkowi 77, Wieśkowi 30, Mariuszowi 49, Tomkowi 88, Arturowi i Waldkowi.

GALERIA FLICKR