Start Udział młodzieży w Targach Pracy i Kariery w Niepołomicach
poniedziałek, 15 czerwca 2015 14:51

Udział młodzieży w Targach Pracy i Kariery w Niepołomicach

W dniu 13 czerwca 2015 młodzież szkolna z klasy I TI, II THE, III THE oraz obecni i byli absolwenci szkoły uczestniczyli w Targach Pracy i Kariery w Niepołomicach, które przy współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Niepołomice  zorganizowało   Stowarzyszenie „Młodzi dla Niepołomic”.

Spotkanie z przedstawicielami zakładów pracy, biur pośrednictwa pracy, prelegentów oraz przedstawicieli jednej z kancelarii prawniczych zorganizowane było  w Małopolskim  Centrum Dźwięku i Słowa.

Występującymi pośrednikami pracy byli np.:

1/ "A&J Partners" - jedna z największych na Śląsku agencji pracy, która działa na rynku od ponad 10 lat,

2/ Powiatowy Urząd Pracy,

3/ Ochotniczy Hufiec Pracy" – zajmuje się tworzeniem  warunków prawidłowego rozwoju zawodowego dla młodzieży powyżej 15 roku życia oraz bezrobotnych do 25 roku życia,

4/ "Randstad" - jedna z największych holenderskich agencji zatrudnienia i doradztwa personalnego na świecie,

5/ „Adecco" - to największa na świecie agencja pośrednictwa pracy oraz doradztwa personalnego,

6/ Młodzieżowe Centrum Karier z Niepołomic.

Wśród zgłoszonych oferto dawców między innymi prezentowali się:

1/ "Kedarix" Centrum Uszczelnień Technicznych – firma  specjalizuje się w produkcji uszczelnień technicznych oraz szeroko rozumianą produkcją wyrobów formowych,

2/ "Pratt & Whitney"  - firma produkuje silniki do samolotów cywilnych i wojskowych oraz silniki rakietowe;  w  zakładzie w Niepołomicach powstają części do silników gazowo-turbinowych,

3/ "Marsen" – firma specjalizuje się w dociepleniach oraz renowacjach budynków,

4/  "Elettrostandard Polska"  - firma zajmuje się produkcją m.in. transformatorów, rozdzielnic oraz bezpieczników elektrycznych,

5/ "Migas-Door" – firma specjalizuje się w produkcji bram garażowych, ogrodzeniowych, przemysłowych oraz specjalistycznych,

6/ "Royal Canin" – firma zajmuje się produkcją karmy dla psów i kotów,

7/ „Woodward" – firma zajmuje się projektowaniem, produkcją i serwisem rozwiązań w zakresie systemów sterujących dla rynków lotniczego i energetycznego,

8/ Nidec Motors & Actuators"- firma produkuje silniki elektryczne stosowane przede wszystkim w branży motoryzacyjnej.

Młodzież, podobnie jak dorośli miała szansę zapoznania się z możliwościami podjęcia zatrudnienia na określonych stanowiskach w poszczególnych firmach z obrębu Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej (Przemysłowej)  oraz poza nią, a także z wymaganiami stawianymi pracownikom na tychże stanowiskach.

Nie bez znaczenia jest fakt, że każdy, kto akceptował warunki pracy na danym stanowisku miał szansę znalezienia zatrudnienia.

Podobnie młodzież szkolna  może weekendowo, w ustalonych dniach od poniedziałku do piątku lub już od wakacji podjąć pracę np. jako: doradca rowerowy, sortowacz depozytów, sprzedawca, doręczyciel korespondencji, wykładacz towarów czyli marchandiser ….

Ewa Rogóż, nauczyciel przedmiotów zawodowych, doradca zawodowy