Start Informacje i wytyczne do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (wg starej podstawy programowej)
poniedziałek, 01 czerwca 2015 11:09

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe jest egzaminem zewnętrznym mającym na celu obiektywną

i porównywalną  ocenę osiągnięć zdającego poprzez zastosowanie jednolitych wymagań, kryteriów oceniania i zasad przeprowadzania egzaminu.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe obejmuje dwa etapy :

- etap pisemny i

- etap praktyczny.

Etap pisemny dla uczniów (absolwentów) klas IV odbędzie się15 czerwca (poniedziałek) 2015 r. o godzinie 12.00.

Aby zdać część pisemną należy uzyskać 50 % punków z części zawodowej i 30% z część przedsiębiorczej.

Etap pisemny ma formę  testu jednokrotnego wyboru.

Etap praktyczny odbędzie się dla technika ekonomisty i technika hotelarstwa w dniu 17 czerwca 2015 r. o godzinie 9.00

Dla technika informatyka w dniach 16 i 17 czerwca 2015 r.  (zgodnie ze szczegółowym imiennym harmonogramem zamieszczonym na tablicy ogłoszeń przy sekretariacie szkoły).

Aby zdać etap praktyczny należy uzyskać 75% punktów. Etap praktyczny polega na opracowaniu projektu (dla zawodu technik hotelarstwa) i wykonania zadania (dla zawodu technik ekonomista i technik informatyk).

Aby uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe wraz z suplementem należy zdać dwa etapy egzaminu – etap pisemny i praktyczny.

Wyniki zostaną podane 28 sierpnia 2015 r.