Start Informacje i wytyczne do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (wg nowej podstawy programowej)
poniedziałek, 01 czerwca 2015 11:09

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie jest egzaminem zewnętrznym mającym na celu obiektywną

i porównywalną  ocenę osiągnięć zdającego poprzez zastosowanie jednolitych wymagań, kryteriów oceniania i zasad przeprowadzania egzaminu. Każdy zawód został podzielony na kwalifikacje (ich liczba jest zależna od zawodu), które uczeń musi potwierdzić zdanym egzaminem zawodowym.

Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie  obejmuje dwa etapy :

- etap pisemny i

- etap praktyczny.

Egzamin odbywa się w sesjach.

Sesja letnia

Etap pisemny

dla kwalifikacji A-35, T. 11 i E.12 (technik ekonomista kl. II, technik hotelarstwa kl. II, technik informatyk kl. II) odbędzie się 22 czerwca  (poniedziałek) 2015 r. o godzinie 10.00

Dla kwalifikacji E.13 (technik informatyk  kl. III) odbędzie się 22 czerwca  (poniedziałek) 2015 r. o godzinie 12.00

Aby zdać część pisemną należy uzyskać 50 %  punków .

Etap pisemny ma formę  testu jednokrotnego wyboru.

Etap praktyczny

dla kwalifikacji A. 35, T. 11 odbędzie się 23 czerwca 2015 r. o godzinie 9.00

dla kwalifikacji E. 12 odbędzie się 18 i 25 czerwca 2015 r. w trzech sesjach o godzinie 8.00,  12.00 i 16.00 (zgodnie ze szczegółowym imiennym harmonogramem zamieszczonym na tablicy ogłoszeń przy sekretariacie szkoły)

dla kwalifikacji E. 13 odbędzie się 24 i 25 czerwca 2015 r. w trzech sesjach o godzinie 8.00,  12.00 i 16.00 (zgodnie ze szczegółowym imiennym harmonogramem zamieszczonym na tablicy ogłoszeń przy sekretariacie szkoły)

Aby zdać etap praktyczny należy uzyskać 75% punktów.

Po każdej zdanej kwalifikacji uczeń otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a po zdaniu wszystkich kwalifikacji i po uzyskaniu wykształcenia średniego (ukończeniu technikum) uczeń otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie wraz z suplementem.

Wyniki zostaną podane 28 sierpnia 2015 r.