Start Amerykańscy studenci po raz czwarty w naszej szkole
piątek, 24 kwietnia 2015 06:46

Amerykańscy studenci po raz czwarty w naszej szkole

Polsko-amerykańska współpraca w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach

Wśród wielu możliwości do sprawdzenia i szlifowania swoich umiejętności językowych dla naszych uczniów najciekawszymi i ulubionymi są te, w których doświadczają nauki „na żywo” w obecności native speakerów.

Jedną z takich form, już tradycyjną, jest wizyta studentów z Kolorado, którzy od czterech lat przyjeżdżają do Niepołomic, aby spędzić czas z naszymi uczniami.

Takie zajęcia składają się z kilku części. Najpierw nasi goście przedstawiają swoją uczelnię       i życie studenckie oraz prowadzą rozmowę z uczniami na temat studiów i życia w Stanach Zjednoczonych. Następnie zadaniem naszych uczniów jest oprowadzenie gości po szkole oraz prowadzenie konwersacji w czasie gościnnego poczęstunku. Po takiej „rozgrzewce” Amerykanie prowadzą lekcje języka angielskiego w klasach, które są okazją do zweryfikowania swoich umiejętności w komunikowaniu się po angielsku. Jest to jednocześnie ulubiona część dnia, na zakończenie którego odbywają się zazwyczaj gry lub zabawy sportowe. W tym roku był to mecz piłki nożnej zakończony wynikiem 4: 3 dla gości.

Oto kilka komentarzy uczniów z klasy 3THE po tegorocznej wizycie:

-Spotkanie bardzo mi się podobało, miałam możliwość posłuchania angielskiego „na żywo”    i dowiedziałam się wielu ciekawych informacji.

-To była fajna lekcja a mecz był bardzo emocjonującyJ

-…dowiedziałem się czegoś o szkole wojskowej, w której uczą się ludzie w moim wieku. Poznaliśmy przy tym część ich codziennego życia.

Katarzyna Lynch, nauczyciel języka angielskiego

GALERIA FLICKR