Start Polsko-amerykańska współpraca w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach -gościnna wizyta w konsulacie USA
czwartek, 23 kwietnia 2015 12:42

Dzięki współpracy nauczycieli języka angielskiego z Sekcją Prasy i Kultury Konsulatu Stanów Zjednoczonych, która zajmuje się organizacją współpracy kulturowej i edukacyjnej społeczeństw Polski i Stanów Zjednoczonych, uczniowie naszego Zespołu Szkół już trzeci raz zostali zaproszeni przez konsulat USA w Krakowie.

Podczas wizyty zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez Szefa Sekcji Bezpieczeństwa, pana Roela Respecia, który przez godzinę opowiadał o życiu     i pracy amerykańskich pracowników konsulatu, a także odpowiadał na liczne pytania uczniów.

Zapoznaliśmy się z najnowszymi wydawnictwami publikowanymi przez konsulat, biuletynem informacyjnym „Spotlight”, najnowszymi wydaniami miesięcznika dla uczniów szkół średnich oraz nauczycieli języka angielskiego „Zoom in on America”. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób tegoroczni maturzyści oraz studenci mogą uczestniczyć w zajęciach w konsulacie a nawet szukać pracy wakacyjnej w USA.

Taka wizyta nie tylko dostarcza wielu informacji dla osób interesujących się amerykańską sztuką, gospodarką, historią, nauką czy podróżowaniem w USA, ale zmusza do aktywnego uczestnictwa w rozmowach. Oczywiście w języku angielskimJ

Katarzyna Lynch, nauczyciel języka angielskiego