Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Festiwal Zawodów 2015
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
wtorek, 14 kwietnia 2015 13:07

Festiwal Zawodów 2015

 

Małopolskie Targi Edukacyjne  i Festiwal Zawodów już za nami. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 26 - 28 marca już w nowej hali wystaw Expo, gdzie ofertę edukacyjną prezentowało 250 wystawców z Polski i Europy.

Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II już po raz kolejny brał udział  w tej prestiżowej imprezie, której organizatorem był Urząd Marszałkowski. Uczniowie pod opieką Aleksandry Maniak i Zbigniewa Florczykiewicza przygotowali dwie ekspozycje w branży turystyczno-hotelarskiej i  informatycznej. Na ciekawie zaaranżowanych stoiskach prezentowana była oferta kształcenia naszej szkoły oraz ciekawostki i umiejętności charakterystyczne czy też niezbędne dla zawodu hotelarza i informatyka. Uczniowie klasy II i III technikum hotelarskiego przedstawili sztukę nakrywania i dekorowania stołu, składanie „bankietówek” czyli serwet kelnerskich w fantazyjne figury oraz carving czyli wycinanki z warzyw i owoców. Gościom odwiedzającym stoisko hotelarzy serwowano  nie tylko informacje o naszej szkole, ale także poczęstunek z koreczków owocowych i domowe ciasto.

Równie ciekawa była oferta naszych informatyków. Uczniowie klasy II i III technikum informatycznego prezentowali nie tylko sprzęt, na którym pracują na co dzień podczas zajęć lekcyjnych: szafy i serwery rackowe, switche i routery CISCO, które są wykorzystywane w średnich i dużych firmach, Access Pointy. Pokazywali również bardzo przydatne w tym zawodzie umiejętności związane z projektowaniem i konfiguracją lokalnych sieci komputerowych, jak też elementami audytu pod kątem  bezpieczeństwa stosowanych haseł. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi gimnazjalistów i ulotki z ofertą kształcenia znikały bardzo szybko. Codziennie hale wystawowe odwiedzało około 10 tysięcy gości Targów Edukacyjnych. Byli to nie tylko gimnazjaliści , ich rodzice i nauczyciele, ale także młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych zainteresowana ofertą wyższych uczelni i możliwościami pracy w interesujących zawodach. Targi odwiedzili także pracodawcy, władze samorządowe i wojewódzkie. O randze  imprezy Małopolski Festiwal Zawodów  świadczy wizyta minister edukacji J.Kluzik-Rostkowskiej i ogromne zainteresowanie mieszkańców Małopolski, rosnące z roku na rok.

Pomimo, że Festiwal Zawodów 2016 dopiero za rok, już w tej chwili uczniowie wraz z nauczycielami planują udoskonalenie stoisk ekspozycyjnych, wzbogacenie oferty wystawowej i przygotowanie ciekawych pokazów  - tak by zachęcić gimnazjalistów do wybrania ciekawych zawodów i fajnej szkoły.

Za tegoroczną pracę wszyscy zaangażowani zostali nagrodzeni pochwałą Dyrektora Szkoły;

 1. Ewa Bolek  klasa III THT
 2. Edyta Wnęk klasa III THT
 3. Adrianna Porębska klasa III THT
 4. Natalia Motyka  klasa III THT
 5. Kamila Chytros klasa II THT
 6. Michał Michoń klasa  II THT
 7. Dominika Tylek klasa II THT
 8. Patrycja Rado klasa I TEO
 9. Weronika Wilkosz klasa I TEO
 10. Mateusz Szczudło klasa III TI
 11. Konrad Bułat klasa III TI
 12. Dominik Kuc klasa II TI
 13. Jan Jaracz klasa II TI
 14. Mariusz Koziarczyk klasa II TI
 15. Sebastian Starosta klasa II TI

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS