Start Festiwal Zawodów 2015
wtorek, 14 kwietnia 2015 13:07

Festiwal Zawodów 2015

Małopolskie Targi Edukacyjne  i Festiwal Zawodów już za nami. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 26 - 28 marca już w nowej hali wystaw Expo, gdzie ofertę edukacyjną prezentowało 250 wystawców z Polski i Europy.

Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II już po raz kolejny brał udział  w tej prestiżowej imprezie, której organizatorem był Urząd Marszałkowski. Uczniowie pod opieką Aleksandry Maniak i Zbigniewa Florczykiewicza przygotowali dwie ekspozycje w branży turystyczno-hotelarskiej i  informatycznej. Na ciekawie zaaranżowanych stoiskach prezentowana była oferta kształcenia naszej szkoły oraz ciekawostki i umiejętności charakterystyczne czy też niezbędne dla zawodu hotelarza i informatyka. Uczniowie klasy II i III technikum hotelarskiego przedstawili sztukę nakrywania i dekorowania stołu, składanie „bankietówek” czyli serwet kelnerskich w fantazyjne figury oraz carving czyli wycinanki z warzyw i owoców. Gościom odwiedzającym stoisko hotelarzy serwowano  nie tylko informacje o naszej szkole, ale także poczęstunek z koreczków owocowych i domowe ciasto.

Równie ciekawa była oferta naszych informatyków. Uczniowie klasy II i III technikum informatycznego prezentowali nie tylko sprzęt, na którym pracują na co dzień podczas zajęć lekcyjnych: szafy i serwery rackowe, switche i routery CISCO, które są wykorzystywane w średnich i dużych firmach, Access Pointy. Pokazywali również bardzo przydatne w tym zawodzie umiejętności związane z projektowaniem i konfiguracją lokalnych sieci komputerowych, jak też elementami audytu pod kątem  bezpieczeństwa stosowanych haseł. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających targi gimnazjalistów i ulotki z ofertą kształcenia znikały bardzo szybko. Codziennie hale wystawowe odwiedzało około 10 tysięcy gości Targów Edukacyjnych. Byli to nie tylko gimnazjaliści , ich rodzice i nauczyciele, ale także młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych zainteresowana ofertą wyższych uczelni i możliwościami pracy w interesujących zawodach. Targi odwiedzili także pracodawcy, władze samorządowe i wojewódzkie. O randze  imprezy Małopolski Festiwal Zawodów  świadczy wizyta minister edukacji J.Kluzik-Rostkowskiej i ogromne zainteresowanie mieszkańców Małopolski, rosnące z roku na rok.

Pomimo, że Festiwal Zawodów 2016 dopiero za rok, już w tej chwili uczniowie wraz z nauczycielami planują udoskonalenie stoisk ekspozycyjnych, wzbogacenie oferty wystawowej i przygotowanie ciekawych pokazów  - tak by zachęcić gimnazjalistów do wybrania ciekawych zawodów i fajnej szkoły.

Za tegoroczną pracę wszyscy zaangażowani zostali nagrodzeni pochwałą Dyrektora Szkoły;

1. Ewa Bolek  klasa III THT
  2. Edyta Wnęk klasa III THT