Budżet obywatelski
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Budżet obywatelski
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
środa, 01 kwietnia 2015 13:43

Budżet obywatelski

Czym jest budżet obywatelski? Czy w Niepołomicach funkcjonuje budżet obywatelski?

Na te i inne pytania można było uzyskać odpowiedzi podczas spotkań z przedstawicielem krakowskiej Fundacji Instytutu Studiów Strategicznych, które odbyły się na terenie szkoły w dniach 30 i 31 marca 2015 r.

Uczniowie dowiedzieli się, że budżet przygotowywany przez władze Gminy Niepołomice na rok 2016 będzie budżetem obywatelskim, co oznacza, że z budżetu zostanie wydzielona kwota o wydaniu której zdecydują sami mieszkańcy.

Każdy mieszkaniec Gminy który ukończył 16 lat może napisać projekt na który chciałby pozyskać środki i który Gmina w ramach zadań może zrealizować. Wystarczy wypełnić formularz i zdobyć piętnaście podpisów osób, które popierają pomysł, po czym złożyć go w Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice.

Wnioski można składać w czerwcu, a głosować w dniach 10–18 października 2015 r. Głosować mogą wszyscy, którzy ukończyli 16 lat i są zameldowani na terenie Gminy Niepołomice.

Poprzez funkcjonowanie budżetu obywatelskiego możemy wpływać na nasze otoczenie i bardziej angażować się w budowę lokalnej wspólnoty.

Izabela Wojakowska

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS