Start Obserwacje częściowego zaćmienia Słońca w naszej szkole
piątek, 27 marca 2015 09:14

Obserwacje częściowego zaćmienia Słońca w naszej szkole

Przed wejściem do naszej szkoły 20 marca 2015 roku zostało ustawione stanowisko obserwacyjne. Akcja, która miała się rozpocząć o godzinie 9:44 i potrwać do 12:04 dotyczyła obserwacji jednego z najpiękniejszych zjawisk astronomicznych - zaćmienia Słońca. Pani Dyrektor wypożyczyła teleskop, a dzięki współpracy z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym otrzymaliśmy specjalistyczne filtry słoneczne umożliwiające bezpieczne obserwacje Słońca. Każdy z uczniów i pracowników mógł w tym czasie podejść i samodzielnie przeprowadzić obserwacje. Pokazy częściowego zaćmienia Słońca prowadzone były przeze p. Monikę Maślaniec i grupę uczniów z klasy pożarniczej (Adriana, Andrzeja, Gabriela, Grzegorza, Pawła i Piotra).

GALERIA FLICKR