Start Uczennica Anna Paleczek na podium OGÓLNOPOLSKIM
piątek, 27 marca 2015 09:14

Uczennica Anna Paleczek na podium OGÓLNOPOLSKIM

Podczas Ogólnopolskiego Młodzieżowego Seminarium Astronomicznego w Grudziądzu nasza uczennica Anna Paleczek z klasy 2A zajeła II miejsce w Polsce. Przedstawiła referat pod tytułem Kolory Wszechświata, czyli amatorska spektroskopia astronomiczna. W swojej pracy omówiła wyniki obserwacji widm gwiazd Betelgezy, Mintaki oraz Wielkiej Mgławicy w Orionie. Dodatkowo również przedstawiła badanie widma komety C/2014 Q2 Lovejoy, która na początku br gościła na nocnym niebie.
Ania została również nagrodzona nagrodą publiczności, co oznacza, że widowni spodobało się jej wystąpienie.
Opiekunami Ani byli nauczyciele: p. Monika Maslaniec - nauczyciel fizyki - ZS w Niepołomicach oraz p. Łukasz Maślaniec - nauczyciel astronomii - MOA Niepołomice

GALERIA FLICKR