Start Wystawa komiksów niemieckich
środa, 18 marca 2015 13:45

Wystawa komiksów niemieckich

W piątek, 13 marca grupa uczniów z klasy 3b oraz 3c pod opieką nauczyciela języka niemieckiego Aleksandry Dobrzańskiej udała się z wizytą do Instytutu Goethego w Krakowie. Trzecioklasiści mieli okazję obejrzeć wystawę komiksów niemieckich zatytułowaną: „ Heute ist der letzte Tag vom Rest deines Lebens – Dziś jest ostatni dzień reszty Twojego życia.”

Wystawa prezentuje wybór najwybitniejszych niemieckich powieści graficznych z ostatnich lat, których twórcami są  znani artyści, ale też cenieni debiutanci. Wśród zaprezentowanych tytułów znaleźć można komiksy inspirowane literaturą i historią, biografie,  adaptacje klasyki literackie. Wystawa powstała w oparciu o kolekcje „Najnowsze powieści graficzne z Niemiec”, której twórcą jest Andreas Platthaus, zastepca szefa działu felietonów „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Po obejrzeniu wystawy uczniowie wzięli udział w quizie przygotowanym specjalnie dla nich . Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni.