Start Wizyta w NIDEC
poniedziałek, 09 marca 2015 16:59

Wizyta w NIDEC

W dniu 10.02.2015 uczniowie klasy II  Technikum kształcącego w zawodzie technik informatyk oraz klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Firmy Nidec Motors w Niepołomickiej Strefie Przemysłowej.

Korporacja Nidec została założona w 1973 roku przez p. Shigenobu Nagamori. Obecnie w 230 filiach zlokalizowanych głównie na kontynencie azjatyckim, europejskim oraz Ameryki Północnej zatrudnia ponad 100 000 pracowników.

W niepołomickim oddziale produkuje się silniki i napędy elektryczne.                    W najbliższej przyszłości zakład rozpocznie wytwarzanie tzw. EPS-ów tj. silników bezszczotkowych , których planowana produkcja w roku 2019 ma wynieść poziom 1 miliona sztuk.

Młodzież pod kierunkiem zespołu przyjmującego wycieczkę tj. p. Doroty Dębkowskiej miała możliwość nie tylko z zapoznaniem się z organizacją pracy zespołowej na produkcji na bazie najnowszych systemów rozwiązań produkcyjnych zgodnie z zasadami ergonomii, ale również szczegółowo zapoznała się z zasadami rekrutacji do poszczególnych działów od najniższego do najwyższego szczebla. W spotkaniu między innymi zwrócono uwagę na:

• znajomość języków obcych, zwłaszcza j. angielskiego,
  • umiejętność czytania ze zrozumieniem, pracy w zespole, radzenia sobie w sytuacjach problemowych,
  • planowanie  ścieżki rozwoju zawodowego, rozwój osobisty pracownika,
  • znaczenie samodyscypliny, systematyczności, zachowania porządku na stanowisku pracy.

Nie bez znaczenia w Korporacji Nidec ma zastosowanie 7 reguł pracownika oraz 7 reguł zgodności z wymaganiami opracowanymi i wprowadzonymi  przez właściciela Firmy p. Shigenobu Nagamori.

Ewa Rogóż – doradca zawodowy