Start Wigilia szkolna
czwartek, 08 stycznia 2015 08:48

Wigilia szkolna

19 grudnia 2014 roku w przeddzień ferii świątecznych od rana mogliśmy poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Aula szkoły ozdobiona została choinką i świątecznymi dekoracjami. Samorząd Uczniowski przygotował wigilijny stół. Od rana trwały przygotowania do Wigilii klasowych do których zasiedli uczniowie wraz z wychowawcami. Po zakończonych spotkaniach klasowych cała społeczność szkolna zgromadziła się w auli przy wigilijnym stole. Przed połamaniem się opłatkiem i złożeniem życzeń rozpoczął się konkurs kolęd, w którym wzięły udział wszystkie klasy. Jury w składzie: Pani wicedyrektor Zespołu Szkół Aleksandra Kwaca, nauczyciele Pani Ewa Fijał i Pani Magdalena Rogóż oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej Karolina Dyl z klasy 2 A, Wiktor Staszak z klasy 1 A, Ilona Siwek z klasy 4 THE stanęło przed nie lada wyzwaniem, bowiem wszystkie klasy starały się zaprezentować z jak najlepszej strony. Oceniano poziom sztuki wokalnej, interpretację tekstu, ruch sceniczny i użycie instrumentów. W przerwie obrad jury wystąpiła szkolna schola, która pod kierunkiem pani Edyty Kryjomskiej przygotowała i zaśpiewała przepiękne pastorałki. Pierwsze miejsce w konkursie kolęd zajęła klasa 2 A, która wykonała kolędę „Jezus malusieńki”, 2 miejsce klasa III THE za wykonanie kolędy „Lulaj że Jezuniu”, a trzecia lokata przypadła klasie II THE za wykonanie kolędy „Mizerna cicha”. Poza konkursem wystąpiła najstarsza z klas naszej szkoły, czyli nauczyciele, wykonując kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Tego dnia rozstrzygnięto także konkursy na najpiękniejszy stroik świąteczny i kalendarz adwentowy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami.

W ostatnim dniu przed świąteczną przerwą spędziliśmy czas w miłej atmosferze przy wspólnym wigilijnym stole, kolędowaniu i składaniu życzeń.

zdjęcia na Flickru

Izabela Wojakowska