Start Wycieczka do MAN Trucks w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej
wtorek, 09 grudnia 2014 11:44

Wycieczka do MAN Trucks w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej

W środę 26.11.2014 przedstawiciele uczniów klasy III TE, III TI, IV TI, IV THE mieli okazję zwiedzić Zakład MAN – Fabrykę pojazdów ciężarowych, który swoim bogatym, kompleksowym wyposażeniem, przyjętym systemom produkcji oraz logistyką rozwiązań wzbudza zachwyt i pełne uznanie.

Zakłady MAN swą działalność w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej rozpoczęły w 2007 roku. Na chwilę obecną w systemie jedno zmianowym na podstawie harmonogramu i rodzaju zamówień, zgodnie z procesem technologicznym oraz odpowiednio dobranym zestawem części i elementów składowych,  etapowo na poszczególnych stanowiskach zgodnie z przyjętymi taktami montażowymi składa się średnio dziennie 48 ciężarówek, stąd jedną ciężarówkę  montuje się przez około 10 godzin. Przyjęty system produkcyjny stawia na takie wartości jak: niezawodność, innowacyjność, dynamiczność, otwartość.

Wszelkie, zazwyczaj tylko chwilowe i drobne przestoje natychmiast są sygnalizowane na zainstalowanych na halach monitorach, tym samym mają swe odpowiednie przełożenie na dane w serwerze głównym i podejmowane przez pracowników natychmiastowe działania korygujące.

Nie bez znaczenia jest fakt, że Firma o tak światowym znaczeniu w produkcji ciężarówek i autobusów dba o środowisko naturalne, lokalną społeczność, o właściwy rozwój pracowników oraz ich dobre samopoczucie w pracy dając równocześnie możliwość wykazania się swą kreatywnością i innowacyjnością.

man-truck-2014

Ewa Rogóż, organizator wyjazdu.