Start KAMPANIA SPOŁECZNA NO PROMIL- NO PROBLEM
wtorek, 02 grudnia 2014 08:22

KAMPANIA SPOŁECZNA NO PROMIL- NO PROBLEM

WRZESIEŃ- LISTOPAD 2014

24 października 2014r., reprezentacja 75 uczniów naszej szkoły (przedstawiciele wszystkich klas)  wzięła udział w „Marszu na rzecz trzeźwości” realizowanym w ramach społecznej kampanii „No Promil- No Problem”. Tradycyjnie o godzinie 12.00 wyruszyliśmy na niepołomickie ulice wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego aby przypomnieć mieszkańcom, uczestnikom ruchu drogowego o zgubnym wpływie alkoholu na życie człowieka i zakazie prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Wraz z uczniami w marszu wziął udział Burmistrz  Miasta i Gminy Niepołomice Pan Roman Ptak, a także Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marek Ciastoń
i Pełnomocnik ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii Pani Marzena Stawarz. Ukoronowaniem akcji był krótki program artystyczny na płycie rynku przygotowany przez  przedstawicieli wszystkich szkół.

To już kolejna edycja kampanii, w której czynnie uczestniczyliśmy poprzez przygotowanie tematycznych transparentów, ulotek, zbieranie podpisów pod deklaracją odpowiedzialnego świadka/pasażera.

W ramach tegorocznej akcji  wzięliśmy także udział w konkursie na ścienną gazetkę
pt. „No Promil- No Problem”. Prace konkursowe wykonały wszystkie klasy naszego Zespołu Szkół. Oceny gazetek dokonali przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz pedagodzy ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta. Na szczególną uwagę jurorów zasłużyła pomysłowość,  oryginalność gazetki wykonanej przez klasę II B. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce 20.11.2014r. w auli Zespołu Szkół  im. Ojca Świętego Jana Pawła II.