Start Konkurs Recytatorski.
poniedziałek, 24 listopada 2014 12:58

Konkurs Recytatorski.

20 listopada 2014 odbył się X Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Barana w Borzęcine.

Wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II  z Niepołomic. Najpierw odbył się etap szkolny, który zorganizowali i przeprowadzili poloniści. Do etapu regionalnego uczniów przygotowała Barbara Sołkowska.

Po etapie szkolnym do Borzęcina pojechali następujący uczniowie: Patrycja Sendorek  kl. IV THE, Arletta Strączyńska – kl. IV THE oraz Patryk Cebulski  - kl. IA.

Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie recytacji dwóch wierszy autorstwa Józefa Barana.

Borzęcin to rodzinna miejscowość współczesnego poety Józefa Barana. Od kilku lat są tam organizowane konkursy recytatorskie. W każdym uczestniczy sam Poeta, będąc zarazem członkiem Jury. W tym roku przewodniczącym  Jury był prof. Bolesław Faron.

W konkursie uczestniczyło niema l 80 uczniów z trzech powiatów. W drugim etapie finaliści wygłosili inny  tekst. Gdy Jury ogłosiło wyniki, okazało się, że wśród laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły – Patryk Cebulski.  Zajął II miejsce.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a laureat piękną nagrodę książkową. Nauczyciele, których uczniowie przeszli do finału również otrzymali nagrody książkowe z dedykacją Poety.

Konkurs był świetnie zorganizowany, a nasi uczniowie zdobyli kolejne doświadczenia uczestnicząc w tym pięknym święcie poezji. Recytatorzy byli dobrze przygotowani i wykazali się dużą kulturą języka.

Opracowała:

Barbara Sołkowska