Start „Zarządzanie w kulturze”
czwartek, 20 listopada 2014 08:03

„Zarządzanie w kulturze”

Jean Monnet

„Gdybym jeszcze miał zaczynać

budowę zjednoczonej Europy-

zacząłbym od kultury…”

„Zarządzanie w kulturze”

i

promocja oferty kształcenia na rok akad. 2015/2016 Akademii Ignatianum w Krakowie

W dniu 13.11.2014 zainteresowani spotkaniem uczniowie klas maturalnych (IIIB, III C LO, IV THE – razem 28 osób) uczestniczyli  w spotkaniu                           z reprezentantami  Akademii Ignatianum w Krakowie.

Na wstępie przedstawiciele uczelni w osobach: p. Aleksandry Walczyk                          z Biura Promocji oraz p. dr-a Łukasza Burkiewicza  w oparciu o przygotowaną prezentację multimedialną oraz ulotki dla uczniów przedstawili ofertę kształcenia uczelni na rok akademicki 2014/2015 ze wskazaniem na poszczególne kierunki kształcenia tj.

I na Wydziale Pedagogicznym: Pedagogika, Praca socjalna, Politologia, Administracja

i polityka publiczna,

II na Wydziale Filozoficznym: Filozofia, Kulturoznawstwo, Psychologia,

NOWOŚCIĄ JEST: DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA.

Równocześnie w swym wystąpieniu p. Aleksandra Walczyk podkreśliła zalety uczelni oraz możliwości wsparcia dla studentów.

Następnie p. dr Łukasz Burkiewicz zaprezentował wykład nt. „Zarządzania w kulturze” zwracając uwagę na znaczenie kulturoznawstwa jako nowej dziedziny nauki, tematyczne działy kształcenia w ramach w/w kształcenia (zarządzanie projektami, ekonomika kultury, public relations, badania marketingowe w kulturze, marketing instytucji kultury, kształcenie menedżerów kultury, animacja kultury, wizerunek instytucji kultury), zwiększającą się liczbę miejsc pracy w kulturze w perspektywie najbliższych lat m. innymi dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

Ewa Rogóż -  doradca zawodowy, organizator spotkania