Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej na Narodowe Święto Niepodległości
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej na Narodowe Święto Niepodległości
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
czwartek, 13 listopada 2014 12:41

Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej na Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2014 roku w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach tradycyjnie, jak co roku odbył się po raz czternasty „Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej”. Wykonawcami tradycyjnych oraz współczesnych utworów o tematyce patriotycznej i niepodległościowej była młodzież wszystkich klas naszej szkoły. Jury w składzie: Pan wicedyrektor Zespołu Szkół Wacław Sternal, nauczyciele Pani Justyna Kuźma i Pani Magdalena Rogóż oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej Olga Celary z klasy 2 A, Wiktoria Włudyka z klasy 1B, Mateusz Szczudło z klasy 3TI stanęło przed nie lada wyzwaniem. Oceniano poziom sztuki wokalnej, interpretację tekstu, ruch sceniczny, użycie instrumentów, scenografię oraz brano pod uwagę pozytywne niespodzianki. Piętnaście klas wykonało piętnaście różnych utworów o tematyce patriotycznej. Zwyciężyły trzy klasy, które otrzymały największą liczbę punktów. Pierwsze miejsce zajęła klasa 2A (wychowawca Pani Janna Skotniczna), która znakomicie wykonała utwór „Legiony”. Drugie miejsce zdobyła klasa 2B z utworem „Piechota” (wychowawca Pani Barbara Kowalska), a trzecie miejsce klasa 1A (wychowawca Pani Edyta Kryjomska) za wykonanie utworu „Dziewczyna z granatem”. Utwór ten nie jest tradycyjną pieśnią patriotyczną. Piosenka ta promuje serial znany nam z Programu Pierwszego Telewizji Polskiej pod tytułem „Czas honoru. Powstanie.” Kompozytorem muzyki do piosenki "Dziewczyna z granatem" jest Bartosz Chajdecki, autorką tekstu Bożena Kraczkowska. Śpiewa ją Katarzyna Sawczuk, która w nowym 7 sezonie "Czasu honoru" gra sanitariuszkę i łączniczkę, Zosię. Pozostałe utwory wykonywane podczas konkursu to: „Serce w plecaku”, „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Hej strzelcy wraz”, „Jak długo na Wawelu?”, „Jak to na wojence ładnie”, „O mój rozmarynie”, „Ostatni Mazur”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Warszawianka”, „Wojenko, wojenko” oraz „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

Jak co roku, wszystkie klasy mogły wykonać piosenkę przez siebie wybraną, zamiast wcześniej wylosowanej, po uprzedniej akceptacji organizatorów konkursu. Zwycięzcami okazali się wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy wspólnie wzięli udział w Festiwalu. Zwycięzcy otrzymali nagrody Dyrektora Zespołu Szkół Pani Barbary Wiśniowskiej. „Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej” zorganizowany zostal po raz czternasty. Jest to nasz sposób na zachowanie, pielęgnowanie i rekonstrukcję polskiej tradycji wspólnego śpiewania. To także wklad naszej szkoły w ogólnopolską, pozytywną atmosferę radosnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Daje to nam, społeczności szkolnej, wiele radości i satysfakcji.

zdjęcia na Flickru

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS