Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Teatr brytyjski– cykliczne wyjazdy dla klas z językiem angielskim w zakresie rozszerzonym.
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
poniedziałek, 10 listopada 2014 08:27

Teatr brytyjski– cykliczne wyjazdy dla klas z językiem angielskim w zakresie rozszerzonym.

Uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli języka angielskiego po raz kolejny mieli okazję oglądać spektakl  grupy TNT Theatre Britain, która odnosi sukcesy na festiwalach teatralnych (m.in. Edinburgh Festival) oraz proponuje ciekawe adaptacje klasyki dla młodzieży nieanglojęzycznej. Tym razem grupa przyjechała do Polski ze spektaklem „Frankenstein”. W Krakowie gościli od 20 do 22 października 2014.

Po przedstawieniach „Christmas Carol” , „Dr Jeckyl and Mr Hyde” oraz „Peter Pan”, tym razem zaproponowano nam adaptację słynnej powieści angielskiej pisarki Mary Shelley „Frankenstein”, którą uważa się za zapowiedź gatunku science-fiction.

Jest to, słynna już,  historia naukowca usiłującego rozwikłać zagadkę śmierci.  W wyniku jego eksperymentów powstaje monstrum, które mimo ludzkich odruchów i inteligencji nie  odnajduje się w rzeczywistości wśród ludzi. Będąc przez nich prześladowanym, stwór zabija niewinnych aby            w końcu zabić swojego stwórcę, który zgotował mu tak okrutny los.

Reżyserzy, Paul Stebbings i Phill Smith, inspirowali się nie tylko powieścią, ale również jej wieloma adaptacjami filmowymi. Świadomi tego, że widzowie nie są anglojęzyczni, autorzy dodali do dramatu pewne elementy komedii i horroru oraz ciekawe efekty dźwiękowe tak, aby sztuka była dla uczniów interesująca i zrozumiała.

Czekamy na następne propozycje TNT Theatre Britain gdyż takie „ ćwiczenia” na rozumienie ze słuchu procentują zarówno na testach jak i egzaminach. Warto pamiętać, że za tę część egzaminu maturalnego można zdobyć aż 30% (poziom podstawowy)   i 24% (poziom rozszerzony).

 

Katarzyna Lynch-nauczyciel języka angielskiego

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS