Start Wyróżnienia dla nauczycieli 2014
piątek, 31 października 2014 08:26

Wyróżnienia dla nauczycieli 2014

Dzień Edukacji Narodowej przypadający 14 października jest zawsze uroczyście obchodzony w instytucjach związanych z oświatą. Jest okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

Odznaczenia i nagrody za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze wręczane są przez dyrektorów szkół, władze samorządowe i kuratorów oświaty na uroczystych galach. Tradycyjnie, jak co roku wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II nagrody wręczyła dyrektor Barbara Wiśniowska podczas spotkania przy szarlotce i kawie przygotowanego przez uczniów Technikum Hotelarskiego.

Powodem do zadowolenia jest również docenienie naszych nauczycieli przez władze samorządowe. Podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Niepołomicach Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy otrzymało 6 nauczycieli naszej Szkoły. Doceniono pracę, działania organizacyjne i współpracę ze środowiskiem lokalnym dyrektora niepołomickiego Zespołu Szkół Barbary Wiśniowskiej. Zespół informatyków Zbigniew Florczykiewicz, Paweł Szczeszek i Tomasz Wyczesany nagrodzeni zostali za zdobycie po raz kolejny przez Technikum Informatyczne prestiżowego miejsca w rankingu Perspektyw i Złotej Tarczy dla najlepszego technikum.  Anna Kracik i Józef Zelek za pracę z uczniami zdolnymi, którzy pomimo ogromnej konkurencji zostali finalistami Olimpiad Przedmiotowych; Olimpiady Języka Niemieckiego i Olimpiady Hotelarskiej.

Dużym wyróżnieniem dla Zespołu Szkól i jej nauczycieli było zaproszenie przez Kuratorium Oświaty w Krakowie na uroczystą galę w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, podczas której, uhonorowani zostali nauczyciele z całej Małopolski. Wśród zaproszonych znalazły się dwie nauczycielki naszej Szkoły -  Monika Maślaniec i Aleksandra Maniak. Decyzją Kapituły im. Janusza Korczaka  odznaką  dla ludzi bezinteresownie poświęcających się dla dobra dzieci uhonorowano Monikę Maślaniec, nauczyciela fizyki i astronomii w Zespole Szkół i  Obserwatorium  Astronomicznym w Niepołomicach. Nadmienić należy, że tę prestiżową odznakę w 2014 r. otrzymały tylko 3 osoby w Polsce, a wśród tego grona znalazła się nasza koleżanka. Nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia w pracy zawodowej otrzymała Aleksandra Maniak, pełniąca funkcję obrońcy z urzędu w Komisji Dyscyplinarnej przy Wojewodzie Małopolskim.

Wszystkim nagrodzonym nauczycielom gratulujemy i życzymy sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

KuratoriumNagrody