Dzień Aktywnego Obywatela w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Dzień Aktywnego Obywatela w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
wtorek, 24 czerwca 2014 11:02

Dzień Aktywnego Obywatela w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach odbędzie się Dzień Aktywnego Obywatela.

Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 9.00. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokona Dyrekcja Szkoły. Następnie przejdziemy do pierwszego i zarazem głównego punktu programu, jakim jest debata oksfordzka uczniów. Teza debata sformułowana była przez samych uczniów i będzie ona brzmiała Ta izba twierdzi, że każda decyzja powinna być podejmowana przez wszystkich obywateli. W debacie naprzeciw siebie staną trzyosobowe zespoły. Po, mamy nadzieję, burzliwej dyskusji i wielu pytaniach ze strony publiczności nastąpi głosowanie, w którym publiczność zdecyduje, która z drużyn zdaniem publiczności lepiej zaprezentowała się w tej dyskusji.

Po krótkiej przerwie zaplanowano prelekcję pt. Heroiczne życie podsumowującą debatę oraz poruszającą zagadnienia związane z partycypacją społeczną. Kolejnym istotnym punktem programu jest spotkanie z przedstawicielem lokalnego samorządu. Swoją obecnością zaszczyci nas Pan Szymon Urban – Kierownik Referatu Strategii i Promocji Urzędu Miasta i Gminy Niepołomice. Swoim wystąpieniem postara się on zachęcić uczniów do aktywności i angażowania się w lokalne sprawy. Ostatnim z wydarzeń w tej części będzie quiz wiedzy „Świadomy Obywatel” dotyczący praw i obowiązków obywateli. Za udzielenie prawidłowej odpowiedzi uczestnicy nagradzani będą zestawem projektowych gadżetów.

Ostatnim elementem, choć oczywiście nie najmniej ważnym, Dnia Aktywnego Obywatela będą Targi Organizacji Pozarządowych. Ich rozpoczęcie planowane jest na godz. 11.00. Do udziału w nich zaproszone są lokalnie działające organizacje pozarządowe. Mamy nadzieję, że będzie to znakomita okazja do przybliżenia działalności tych organizacji uczniom i uczennicom Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II oraz pozyskania wolontariuszy do realizowanych przez nie działań. Wierzymy, że ukazanie młodym obywatelom, tego jak szerokie jest spektrum działania organizacji pozarządowych na terenie Niepołomic oraz jak duże są możliwości zaangażowania w ich pracę, pobudzi do aktywności potencjalnych młodych działaczy.

 

 

Celem projektu jest kreowanie postaw obywatelskich, wspieranie i pobudzanie młodzieży do aktywności w życiu publicznym, wzrost wiary w możliwość wywierania wpływu na życie w lokalnej społeczności oraz podniesienie świadomości praw i obowiązków obywateli.

Organizatorami Dnia Aktywnego Obywatela są Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej oraz Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wraz z Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Niepołomicach.

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS