Start Bohaterzy czasu honoru
czwartek, 10 kwietnia 2014 12:57

Bohaterzy czasu honoru

W auli szkoły, z inicjatywy stowarzyszenia Młodzi dla Niepołomic, odbyło się spotkanie młodzieży z żołnierzami Armii Krajowej: porucznik Haliną Sztembartt oraz kapitanem Stanisławem Szuro. Wspomnienia z okresu działalności konspiracyjnej ludzi, których wejście w dorosłość zbiegło się w czasie z dramatem okupacji, przykuły uwagę uczniów i pobudziły do refleksji. Niezwykła sprawność intelektualna oraz ogromne poczucie humoru gości sprawiły, że dwugodzinne spotkanie zakończyło się spontaniczną owacją na stojąco. Tym symbolicznym gestem młodzi ludzie, urodzeni i wychowani już w wolnej Polsce, oddali hołd wdzięczności bohaterom czasu honoru.

WS