Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Małopolski Festiwal Zawodów
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
środa, 09 kwietnia 2014 09:55

Małopolski Festiwal Zawodów

 

W dniach 20 – 22 marca 2014 r. odbywały się Targi Edukacyjne  połączone z Festiwalem Zawodów, organizowane przez Urząd Marszałkowski województwa małopolskiego .

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Piękna wiosenna pogoda i bogata oferta sprawiły, że przez trzy dni halę Targów w Krakowie odwiedziło ponad 15 tys. osób.

W ramach Festiwalu Zawodów, inspirowanego Mundialem Zawodów, odbywającym się we francuskim Lyonie, szkoły podzielone na siedem sektorów prezentowały, na czym polegają poszczególne zawody. Zgrupowano je w siedmiu branżach: turystyczno-gastronomicznej, informatyczno-elektronicznej, budowlanej, społeczno-medycznej, rolno-przetwórczej, mechaniczno-mechatronicznej oraz usługowej.

W gronie 120 wystawców znalazły się szkoły średnie, policealne oraz wyższe – publiczne i prywatne, uniwersytety i politechniki. Swoje stoiska targowe miały również  uczelnie i szkoły z zagranicy: Chorwacji, Francji, Kanady, Niemiec, Słowacji czy Wielkiej Brytanii.

Na Targach można było spotkać przedstawicieli: policji, straży pożarnej i wojska, m.in. takich szkół jak Wojskowa Akademia Techniczna, Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych czy Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Wśród wystawców znalazły się również szkoły ponadgimnazjalne z Niepołomic.

Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II prezentował swoje stoiska wystawowe i zawody w 2 branżach:

 • turystyczno-gastronomicznej  - zawód technik hotelarstwa,
 • informatycznej -  technik informatyk.

 

Przygotowania do Festiwalu Zawodów trwały kilka miesięcy, podczas których uczniowie z nauczycielami starannie przygotowali ofertę edukacyjną Szkoły oraz prezentację umiejętności charakterystycznych i  przydatnych w danym zawodzie.

Przyszli hotelarze skupili się przede wszystkim na obsłudze konsumenta, Przygotowali pokaz aranżacji stołu na wybraną okazję, dobierania zastawy stołowej i dekorowanie stołu rzeźbami z warzyw i owoców.

Zaprezentowano aranżację stołu na uroczystą kolacje dla dwojga z okazji Walentynek oraz w związku z zbliżającymi się Świętami stół Wielkanocny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i warsztaty carvingu. Uczennice technikum hotelarskiego prezentowały sztukę tworzenia dekoracji z warzyw i owoców na oczach publiczności. Goście odwiedzający Targi mogli także uczestniczyć w zajęciach interaktywnych  -  próbując samodzielnie pod kierunkiem naszych uczniów wycinać dekoracje z warzyw,  składać  tzw.  bankietówki  czyli serwety kelnerskie. Ciekawie złożona serweta stanowi elegancki i nieodzowny element wystroju stołu w restauracji hotelowej. Oprócz pokazów i warsztatów wraz z koreczkami z owoców na stoisku hotelarzy serwowano ofertę edukacyjną Szkoły na najbliższy rok.

 

Drugie stoisko Zespołu Szkół  cieszyło się  także bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży poszukującej podczas Festiwalu oferty edukacyjnej. Informatycy przygotowali liczne pokazy i warsztaty dla odwiedzających.

Można było oglądać, montować i konfigurować profesjonalne urządzenia sieciowe w szafie rackowej (switche, routery, krosownicę), wykonywać tzw. testy penetracyjne sieci komputerowych (m. in. sprawdzać bezpieczeństwo haseł WEP i WPA/WPA2 w sieciach wi-fi, sposoby przechwytywania nieszyfrowanych danych),  zapobiegać atakom na Access Pointy.

Uczniowie  technikum informatycznego prezentowali szereg umiejętności niezwykle przydatnych zawodowo, które zdobyli w trakcie kształcenia. Niepołomickie technikum Informatyczne należy bowiem do ścisłej czołówki jeśli chodzi o jakość kształcenia.  Jest zdobywcą Złotej Tarczy nadawanej przez czasopismo Pespektywy w corocznym rankingu najlepszych szkól w Polsce.

Udział Zespołu Szkól w Targach Edukacyjnych i Festiwalu Zawodów pozwolił na zaprezentowanie oferty edukacyjnej szkoły oraz umiejętności zawodowych uczniów nie tylko na terenie naszej gminy,  ale również w Krakowie. Uczniowie wraz z nauczycielami już myślą o przygotowaniach do następnej edycji za rok.

Galeria zdjęć na flickr

Nauczyciel przedmiotów zawodowych

Aleksandra Maniak

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS