Start Akcja honorowego oddawania krwi
czwartek, 06 marca 2014 11:45

Akcja honorowego oddawania krwi

W dniu 19  lutego 2014r. na terenie Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II
w Niepołomicach przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi. Akcje zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” z Niepołomic.

Pobór krwi został przeprowadzony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa

i Krwiolecznictwa z Krakowa.

Ogółem chętnych do oddania krwi zgłosiło się 59 osób, z których 44 oddało krew ( w tym 34 uczniów Zespołu Szkół). Akcja zakończyła się wielkim sukcesem gdyż łącznie pozyskano 19 800 ml krwi pełnej.