Śladami naszych Absolwentów…
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Śladami naszych Absolwentów…
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
wtorek, 18 lutego 2014 13:09

Śladami naszych Absolwentów…

 

Projekt jest skierowany do Uczniów, do których będzie należała realizacja projektu  oraz do Absolwentów Szkoły – głównego podmiotu tegoż projektu.

Cel główny: podtrzymanie tradycji wielopokoleniowego identyfikowania się ze Szkołą

Cele szczegółowe:

1)      poznawczy:

 

 • kontakt z ludźmi, którzy mogą dostarczyć wiadomości na temat ewaluacji mentalności różnych pokolenia, różnych systemów wartości, różnych profesji, zawodów;
 • sposoby, zasady i możliwości osiągania wyznaczonych celów, stosowania kompromisu;
 • uzupełnienie dokumentacji archiwalnej Szkoły

 

2)      wychowawczy:

 

 • przykład osób, które ukończyły naszą Szkołę i osiągnęły sukces w przeróżnych jego wymiarach (zawodowych i osobistych, politycznych i samorządowych, naukowych i artystycznych, itp. , itd.);
 • zdefiniowanie sukcesu w przeróżnych jego wymiarach i aspektach

 

3)      praktyczny:

 

 • praktykowanie umiejętności tworzenia i podtrzymywania kontaktów interpersonalnych wielopokoleniowych;
 • ćwiczenie umiejętności wypowiadania się w przeróżnych formach i tekstach kultury ( np. wywiadu, reportażu, listu; w formie literackiej, filmowej, plastycznej)

 

Czas realizacji:

Cały rok – do dnia ewentualnego Zjazdu Absolwentów….

Forma:

- spotkania:  bezpośrednie kameralne ( indywidualne w formie: pytający i odpowiadający; relacja w formie np. wywiadu)  i grupowe (zaproszeni goście; np. pogadanka, debata..)

- cyklicznie ukazujące się wywiady i artykuły w „Gazecie Niepołomickiej” i na stronie internetowej szkoły

- film, reportaż,

- wystawa fotograficzna

 

„Patrzcie zatem uważnie, w jaki sposób macie postępować - nie jak niemądrzy, lecz jako mądrzy wykorzystujący czas...”

 

Rok 2015 dla Niepołomickiego Liceum (obecna nazwa to Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II),  to rok jubileuszowy. 70 lat temu, zaraz  po zakończeniu II wojny światowej, nauczyciele zorganizowali w Niepołomicach Gimnazjum Ogólnokształcące, z siedzibą w Zamku Królewskim.

Szkoła ta na przestrzeni lat zmieniała nazwę, siedzibę i profile nauczania. Dyrektorzy, nauczyciele, wychowawcy się zmieniali, a uczniowie przychodzili i odchodzili zbierając ze sobą to, co bezcenne, czego nikt nie może im odebrać: wiedzę, umiejętności i rozwinięty zmysł poznawania, czyli wszystko to, co jest niezbędne by osiągnąć sukces życiowy - zarówno w sensie osobistym, jak i zawodowym…

Dzisiaj - przygotowując Szkołę do wielkiego jubileuszu, chcielibyśmy odszukać jej absolwentów i dlatego zwracamy się z ogromna prośbą do wszystkich, którzy ukończyli naszą Szkołę i zechcieliby podzielić się z aktualnym pokoleniem uczniów swoimi późniejszymi doświadczeniami w myśl zasady: „Dobry przykład, to pierwszy krok do sukcesu…”.

Bardzo zachęcamy do współpracy ( o kontakt osobisty, lub wskazówki i sugestie, co  do osób, do których powinniśmy dotrzeć, których nie powinniśmy pominąć przygotowaniu filmu, reportażu jaki przygotowywać będą aktualni uczniowie Szkoły. Prosimy o życzliwe przyjęcie naszych uczniów, którzy w najbliższym czasie będą Państwa odwiedzać i zadawać pytania na temat Waszych wspomnień z czasów szkoły średniej, Waszych doświadczeń, osiągnięć i rad, których chcielibyście udzielić młodszemu pokoleniu.

Kontakt ze Szkołą: 12 – 811- 694/ Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Projekt: „Śladami Absolwentów …”

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS