Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start NO PROMIL- NO PROBLEM
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
poniedziałek, 25 listopada 2013 08:24

NO PROMIL- NO PROBLEM

W  terminie 21- 25 października  2013r. nasza szkoła  wzięła udział w VI edycji  społecznej kampanii  NO PROMIL- NO PROBLEM. Głównym założeniem kampanii  jest ukazanie destruktywnego wpływu alkoholu na funkcjonowanie człowieka, jego psycho- fizyczną sprawność,  a także  zmiana postaw kierowców, pasażerów  w kwestii przyzwolenia na kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Istotą kampanii jest także  wsparcie młodzieży w dostrzeganiu istotnych życiowo wartości- odpowiedzialność.

Tegoroczne działania w ramach kampanii obejmowały:

- udział szkolnego koordynatora (pedagoga szkolnego) w konferencji, warsztatach- wymiana dobrych praktyk, założenia i cele tegorocznej edycji kampanii;

- udział przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem w Forum Liderów Samorządowych - czynne przygotowanie do udziału w kampanii młodzieży;

- udział przedstawicieli młodzieży (klasa II C) wspólnie z funkcjonariuszami Policji w kontrolach trzeźwości kierowców na terenie Niepołomic - przeprowadzona akcja była bardzo interesującym doświadczeniem dla uczniów, okazją do obserwacji pracy Policji, możliwością zadania pytań i tym samym rozwiania nurtujących kwestii. Podczas akcji rozdawane były ulotki informacyjne i materiały kampanijne;

- akcja zbierania podpisów pod „Deklaracją Odpowiedzialnego Pasażera” na terenie szkoły (uczniowie, pracownicy szkoły), wśród klientów, pracowników, osób prowadzących działalność na placu targowym w Niepołomicach;

- przystąpienie i udział 14 klas naszej szkoły w gminnym konkursie na tematyczną gazetkę ścienną. Laureatem tegorocznej rywalizacji okazała się klasa I B, która została doceniona za wkład, pomysłowość, estetykę i zgodność z tematyką wykonanej pracy.

Ukoronowaniem przeprowadzonych działań był zorganizowany w dniu 25 października 2013r. „Marsz na rzecz trzeźwości na małopolskich drogach”.  Uczniowie naszej szkoły (reprezentanci każdej z klas – w sumie ponad 90 osób) wraz z przedstawicielami Szkoły Podstawowej i Szkoły Zawodowej z Niepołomic, przeszli korowodem przez główne ulice miasta. Marsz – protest miał służyć uświadomieniu, przypomnieniu kierowcom, jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu. Młodzież czynnie wzięła udział w marszu przygotowując transparenty, plakaty, skandując kampanijne hasła. Finalnie uczestnicy marszu zgromadzili się na niepołomickim rynku by wysłuchać słów zaproszonych gości- Burmistrza Niepołomic Pana Romana Ptaka, Przewodniczącego Rady Miasta- Pana Marka Ciastonia i Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
i Narkomanii- Panią Marzenę Stawarz oraz wykonania „neopromilowej”  piosenki przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS