Start Coroczne wyjazdy na spektakle w języku angielskim
poniedziałek, 21 października 2013 11:57

Coroczne wyjazdy na spektakle w języku angielskim

To go or not to go ? …. to see a play in English

Każdej jesieni,  szkolni angliści organizują wyjazdy do Centrum Kultury Rotunda, na przedstawienia teatrów brytyjskich w języku angielskim.

Rok temu zobaczyliśmy interpretację doskonale znanego nam opowiadania Karola Dickensa  pt: „Christmas Carroll” ukazującego przemianę skąpca Ebenezera Scrooge'a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej.

W tym roku, pod opieką Pani Katarzyny Lynch, wybraliśmy się na trudniejszą sztukę, będącą zarazem thrillerem, horrorem, jak i groteskową komedią. Mowa o „Dr. Jekyll and Mr. Hyde”- historii
o mężczyźnie posiadającym dwie strony osobowości- dobrą i złą.

Historia została niezwykle ciekawie przedstawiona,  gdyż non stop pojawiały się pytania skierowane w stronę publiczności, dotyczące doświadczeń oraz różnych sytuacji z życia codziennego. Pobudziło to nasze mózgi do koncentracji  i pracy  oraz ułatwiło zrozumienie fabuły.

Aktorzy „TNT Theatre Britain” to `native speakers` posiadający prawdziwy brytyjski akcent, którego nie mamy możliwości usłyszeć na co dzień.

Mimo poważnego tematu i tempa mówienia aktorów uczniowie oszacowali, że zrozumieli sztukę       w około osiemdziesięciu-dziewięćdziesięciu procentach.

Przedstawienia w języku angielskim są świetną okazją, by nie tylko zobaczyć prawdziwych Brytyjczyków na scenie, ale także sprawdzić swoje umiejętności językowe, a nawet odrobinę się podszkolić.

Jeżeli będzie możliwość, w przyszłym roku również wybierzemy się na tego typu widowisko, zachęcamy także innych uczniów. To naprawdę niesamowita zabawa!

Na pytanie : „To go or not to go?” odpowiadamy – zdecydowanie tak!

Autor: Gabriela Matuszczyk, klasa IIa

Opiekun: Katarzyna Lynch