Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start Licealiści na wystawie malarstwa Brueghlów
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
czwartek, 17 października 2013 07:30

Licealiści na wystawie malarstwa Brueghlów

W dniach 20 -21 września 2013 roku uczniowie klasy IIIA Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach wraz z nauczycielami: Barbarą Sołkowską, Barbarą Kowalską oraz Piotrem Jarmocikiem uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia.

W pierwszym dniu – wraz z przewodnikiem – zwiedzali zabytki Starego Miasta.

Wrocław to piękne, zadbane miasto.  W jesiennym słońcu wyglądało wyjątkowo interesująco.

Okazale prezentował się Ratusz i Katedra na Ostrowie Tumskim. Wewnątrz katedry można było zobaczyć zdjęcia, zrobione tuż po wojnie, ukazujące ogrom zniszczeń po bombardowaniach miasta.

Do ciekawostek turystycznych we Wrocławiu, można zaliczyć liczne rzeźby małych krasnali, których jest ponoć w mieście około 150. Zatem, spacerując po Starówce, poszukiwaliśmy krasnoludków.

Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła jednak wystawa  pt:„ Panorama Racławicka”, monumentalne dzieło Wojciecha Kossaka i Jana Styki. Znakomita sceneria i odpowiednie miejsce sprawiają, że patrząc na obraz, widz czuje, jakby sam był uczestnikiem tych batalistycznych scen.

W drugim dniu młodzież wybrała się do Pałacu Królewskiego, aby zobaczyć słynną wystawę malarstwa flamandzkiego pt: „Rodzina  Brueghlów.” Wrocławska wystawa przedstawiała panoramę twórczości rodu Brueghlów oraz najważniejszych współczesnych im malarzy. Prezentowano ponad 121 dzieł, w tym 99 obrazów, rysunki oraz grafiki z powstałych w przeciągu 200 lat działalności słynnej artystycznej rodziny. Wszystkie te dzieła były prezentowane w Polsce po raz pierwszy. Nie można ich zobaczyć w europejskich muzeach, gdyż w większości pochodzą z prywatnych kolekcji. Wystawa była również prezentowana w Rzymie i Paryżu.

Nasi maturzyści uczestniczyli w wyjątkowej lekcji muzealnej. Ponieważ w programie szkolnym wymagana jest umiejętność analizy i interpretacji dzieła sztuki, młodzież miała okazję do powtórki przed maturą. Skorzystali zwłaszcza ci uczniowie, którzy do prezentacji maturalnej wybiorą analizę dzieła malarskiego.

Wycieczka zakończyła się wieczorem w sobotę. Dzięki autostradzie podróż z Wrocławia upłynęła bardzo szybko.

 

Barbara Sołkowska

Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół

Wycieczka do Wrocławia

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS