Start "Współpraca z Klubem Jagiellońskim - podsumowanie"
środa, 26 czerwca 2013 14:25

"Współpraca z Klubem Jagiellońskim - podsumowanie"

W poniedziałek, 17 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gali Finałowej zorganizowanej przez Klub Jagielloński. Dotyczyła ona prezentacji projektu „Pomoc  uczniom w naszej szkole”.

W kwietniu Klub Jagielloński zorganizował zajęcia dla uczniów w ramach projektu Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu. Pierwsze zajęcia dotyczyły funkcjonowania Sejmu RP. Podczas gry mieliśmy okazję wcielić się w rolę posłów oraz poznać proces uchwalania ustaw. Kolejne spotkanie dotyczyło prac Rady Gminy. Na tych zajęciach mieliśmy okazję poznać zasady działania Rady Gminy, mogliśmy wirtualnie zarządzać naszym miastem. Ostatnie zajęcia przeznaczone były na opracowanie projektu, który miał zostać zrealizowany w naszym mieście. Pomysłów było dużo, zwyciężył projekt, który miał polegać na pomocy koleżankom i kolegom mającym trudności w nauce.

Projekt, który przeprowadziliśmy na przełomie maja i czerwca skupił kilkanaście osób. Pomagaliśmy z matematyki, chemii, fizyki, języka angielskiego, historii. Zarówno dla osób uczonych jak i dla uczących się czas spędzony na zajęciach był owocny. Zawarliśmy nowe przyjaźnie, zdobyliśmy doświadczenie oraz pomogliśmy innym. W przyszłości chcielibyśmy rozszerzyć zajęcia w ramach projektu na inne szkoły w naszym mieście.

Klub UJ

Ewa Biernat, uczennica klasy II A