Start Seminarium Przyszłości
środa, 15 maja 2013 09:07

Seminarium Przyszłości

W dniach od 8 do 12 maja przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w XIV Seminarium Przyszłości „My pokolenie XXI wieku”, które zorganizował Urząd Wojewódzki w Krakowie. Ewa Biernat (IIA), Karolina Kurdyś (IB) oraz Weronika Duś (IB) reprezentowały wraz z młodzieżą z Oświęcimia województwo małopolskie. W spotkaniu wzięli udział także reprezentanci młodzieży Kraju Związkowego Turyngii i Obwodu Lwowskiego.

Pierwsze dwa dni spędzono w Lipnicy Górnej gdzie młodzież poznawała się i dyskutowała na temat przyszłości Unii Europejskiej, roli Ukrainy w Europie, europejskiego dziedzictwa oraz tego jak widzą dziś i w przyszłości swoją edukację, karierę i rodzinę. Wypracowane podczas dyskusji wnioski zaprezentowano na spotkaniu z politykami w Tomaszowicach pod Krakowem.

Dni mijały nie tylko na ciekawych i emocjonujących dyskusjach. Uczestnicy seminarium zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce, Lipnicę i wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO drewniany kościół św. Leonarda oraz oczywiście Kraków. Udział w seminarium nie tylko pozwolił na poszerzenie wiedzy o współczesny świecie, zdobycie nowych doświadczeń, ale przede wszystkim na poznanie nowych ludzi ich opinii o Polsce, Europie i świecie.

Opiekunowie:

Izabela Wojakowska