„Euro, waluta europejska”
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start „Euro, waluta europejska”
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
piątek, 10 maja 2013 08:53

„Euro, waluta europejska”

Dnia 25.04.2013 uczniowie klasy I A  wraz z opiekunkami prof. Elżbietą Ruszaj i prof. Aleksandrą Maniak wyruszyliśmy na wycieczkę przedmiotową do Krakowa. 
Głównym celem wyprawy było zwiedzenie wystawy w Narodowym Banku Polskim i wystawy Human Body Exhibition.
W siedzibie NBP na ulicy Basztowej dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy związanych z walutą europejską Euro. Ekspozycja została opracowana przez Komisję Europejską i zaprezentowana po raz pierwszy w Brukseli w 2007 r. Od tamtego czasu wystawa odwiedziła 10 krajów Unii Europejskiej i prawie 30 miast. Polska jest jedenastym krajem goszczącym wystawę. Przewodniczka wytłumaczyła nam pochodzenie banknotów, poznaliśmy różne ważne szczegóły dotyczące wejścia Polski w strefę państw euro, zagraliśmy w grę dydaktyczną związaną z tematem wystawy oraz każdy z nas mógł na specjalnej maszynie wybić pamiątkowy pieniążek z logiem NBP.

Na zakończenie naszej wizyty w krakowskim oddziale Narodowego Banku Polskiego organizatorzy wystawy wręczyli drobne  gadżety dla każdego z nas.
Następnie wyruszyliśmy na Planty Krakowskie. Spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami  starego miasta, podziwialiśmy pierwsze oznaki wiosny na plantach i rynku krakowskim. Po chwili odpoczynku i ruszyliśmy w kierunku dzielnicy Zabłocie.
Kolejnym punktem zwiedzania była wystawa Human Body Exibition. Pomimo tego, iż budzi ona wiele kontrowersji, każdy z nas był bardzo zadowolony z jej odwiedzenia. Poznaliśmy dokładnie budowę ludzkiego ciała wraz ze wszystkimi narządami, mięśniami, tkankami. Przewodniczką była studentka medycyn , która bardzo ciekawie opowiadała nam o anatomii ludzkiego ciala i poszczególnych eksponatach – była to pasjonująca  lekcja biologii.

Wystawa nauczyła nas również zdrowego trybu życia oraz uświadomiła ryzyko palenia papierosów czy spożywania alkoholu.
Późnym popołudniem  dotarliśmy do szkoły. Uważam, że ta wycieczka była dla nas genialną lekcją i każdy wyniósł z niej dużo potrzebnej wiedzy.

 

Kasia Biernat  - uczennica klasy I A

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS