Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start CEILIDH - czyli zabawa szkocko irlandzka w naszej szkole
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 08:10

CEILIDH - czyli zabawa szkocko irlandzka w naszej szkole

21 go marca 2013 mieliśmy okazję gościć w naszej szkole jedną działającą od 1993r. grupę taneczną Comhlan, która zaprezentowała pokaz tańców szkockich i irlandzkich.

W repertuarze zespołu znajdują się między innymi: tradycyjne tańce irlandzkie, widowiskowy step irlandzki, nowoczesne choreografie solowe, szkockie tańce dworskie, szkocki taniec góralski -a wszystkie  wszystkie wykonywane w oryginalnych strojach.

Dowiedzieliśmy się także, że nazwa zespołu- Comhlan- oznacza po gaelicku (język z grupy celtyckich) grupę przyjaciół, połączonych wspólną pasją i umiejętnością dobrej zabawy.

 

I właśnie na dobrej, a nawet wyśmienitej zabawie w grupie- inaczej  CEILIDH- upłynęła naszym uczniom druga część pokazu, którą były warsztaty tańca. Wzięło w nich udział prawie 40 osób z klas 1-3.

Ćwiczyliśmy  między innymi Pat-a-Cake Polka (Heel&Toe)-energiczny i radosny szkocki taniec w rytmie polki tańczony w parach ustawionych w okręgu dookoła sali.

Mimo, że młodzież nie miała wcześniej z nim bezpośredniej styczności, nauka szła wszystkim bardzo sprawnie a fantastyczna atmosfera i pomoc pań instruktorek pozwoliła na odprężenie i przyjemność ze wspólnej zabawy.

Ponieważ w tańcu tym następuje częsta zmiana partnera, a kroki nie są zbyt wymyślne, uczniowie mieli okazję poznać kolegów z innych klas oraz fantastycznie i bezstresowo uczyć się ich jednocześnie dobrze bawiąc.

 

 

Oto kilka praktycznych wskazówek dla chętnych jak się tańczy Pat-a-Cake Polka. Dla miłośników języka angielskiego parę nowych słów a dla reszty kilka zdjęć dokumentujących naszą wspaniałą zabawę.

 

Ceilidh-pronounced 'kay-lay', it’s pretty much a Scottish folk dancing party where everyone joins in in a kind of orchestrated dance and has a lot of fun!

 

PAT-A-CAKE POLKA

1.Pieta +palce +galop (heel&toe+galop)

2. Kosi kosi łapci (clapping hands)

3. Obrót i zmiana partnerów (turn around and slide to the next partner)

Cała grupa wraz z zespołem Comhlan.

 

Zespół na scenie

 

 

Na koniec kilka komentarzy uczniów po warsztatach:

Tańce bardzo mi się podobały gdyż były dynamiczne”- Jasiek

„Myślę, że warsztaty były znakomitym pomysłem by zachęcić uczniów do poznania części kultury irlandzkiej(…). Była to znakomita zabawa wszystkich uczestników” –Gabrysia

„Dla mnie warsztaty były bardzo dobrym pomysłem. Mogłyby się odbyć również w przyszłym roku. Jest to dobra zabawa i zachęta do czegoś dodatkowego dla uczniów”- Kuba

„Warsztaty były ciekawym przeżyciem. Było mnóstwo zabawy. Chcielibyśmy aby coś takiego wydarzyło się po raz kolejny”- Patrycja

Opiekun: Katarzyna Lynch, nauczyciel języka angielskiego

Zdjęcia: Katarzyna Książęk, klasa Ib

Uczestnicy: Młodzież z klas Ia, Ic, ITHE, II TI, IITHE, IIIa, IIIb.

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS