Start Wampiriada 2013
niedziela, 24 lutego 2013 18:45

Wampiriada 2013

W dniu 14/02/13 na terenie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Niepołomicach przeprowadzona została akcja honorowego oddawania krwi, zorganizowana przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice „Kropelka”

Pobór krwi został przeprowadzony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa

i Krwiolecznictwa z Krakowa.

Ogółem chętnych do oddania krwi zgłosiło się 68 osób, z których 45 oddało krew. Łącznie pozyskano 20250 ml krwi pełnej. Lwią część dawców stanowili pełnoletni uczniowie Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach.

Nad całością patronat sprawował Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice p. Roman Ptak. Panie, które oddały krew zostały obdarowane okolicznościowymi walentykowymi różami, natomiast pan Józef Pieprzyca obdarował wszystkich drożdżówkami ze swojej piekarni.

Wampiriada-2013-1

Wampiriada-2013-2