Start TECHNIKUM INFORMATYCZNE W CZOŁÓWCE RANKINGU PERSPEKTYW I RZECZPOSPOLITEJ
wtorek, 12 lutego 2013 09:24

TECHNIKUM INFORMATYCZNE W CZOŁÓWCE RANKINGU PERSPEKTYW I RZECZPOSPOLITEJ Wyróżniony

Miło nam poinformować, że Technikum Informatyczne Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach po raz drugi z rzędu znalazło się w czołówce ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Rzeczpospolitą i Perspektywy Press. W tegorocznej klasyfikacji Technikum Informatyczne zajęło 50 miejsce w kraju wśród 250 najlepszych szkół ponadgimnazjalnych. Szkoła ta uplasowała się na jeszcze wyższym, 40 miejscu w Polsce w podrankingu maturalnym, uwzględniającym wyniki z egzaminu maturalnego w 2012 r.

Wysokie wyniki z egzaminów maturalnych oraz zawodowych pozwoliły także poprawić lokatę Technikum Informatycznego w rankingu wojewódzkim. W ubiegłym roku było to 8 miejsce, w tegorocznej klasyfikacji szkoła awansowała na 5 pozycję wśród stu najlepszych techników w Małopolsce.

Wypracowana przez kadrę koncepcja pracy z uczniem oraz rosnące aspiracje młodych ludzi znajdują swoje odzwierciedlenie w coraz lepszych wynikach osiąganych na egzaminach zewnętrznych. Egzaminy te, jak pokazują zestawiania publikowane przez Centralna Komisję Egzaminacyjną, należą do trudnych (w 2012 r. co piąty maturzysta nie zdał egzaminu w sesji majowej) i sprawiają wielu młodym ludziom spore problemy. Tym bardziej należy docenić wyniki osiągane przez absolwentów naszej szkoły. Wszyscy, którzy przystąpili do egzaminu pisemnego złożyli go z pomyślnym skutkiem.

Link - Perspektywy -2013

perspetywy-ranking-2013-technikum-informatyczne