Start STYPENDYŚCI PREZESA RADY MINISTRÓW
wtorek, 12 lutego 2013 09:14

STYPENDYŚCI PREZESA RADY MINISTRÓW

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW SĄ SUKCESAMI SZKOŁY

17 grudnia 2012 r. w auli Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Ks. Kard. Adama Sapiehy w Krakowie w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2012/2013. Uroczystość uświetniona została obecnością Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego, który osobiście wręczył laureatom dyplomy przekazane przez kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest prestiżową nagrodą promującą zdolności i ambicje uczniów. Honorując liderów wiedzy w środowiskach szkolnych stypendium, poprzez swój wymiar materialny, pomaga najlepszym uczniom w dalszym rozwoju ich zainteresowań.

Wśród tegorocznych laureatów stypendium Prezesa Rady Ministrów znała się dwójka uczniów Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach: Mateusz Pater, uczeń klasy 3a Liceum Ogólnokształcącego (uhonorowany po raz drugi) oraz uczennica klasy 2 Techniku Ekonomicznego Karolina Sobór.

W roku szkolnym 2012/2013 wyróżniono nią 227 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa małopolskiego. Byli to uczniowie, którzy otrzymali świadectwo promocyjne z wyróżnieniem przy jednoczesnym uzyskaniu najwyższej średniej ocen w szkole albo wykazali się szczególnymi osiągnięciami w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Stypedium-Prezesa-Rady-Ministrów-2012