Start Realizacja projektu unijnego „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”
czwartek, 22 listopada 2012 12:56

Realizacja projektu unijnego „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce”

W dniach 19 i 21 listopada 2012 dzięki przychylności Dyrekcji obu firm uczniowie klasy I Technikum uczestniczyli w dwóch wizytach studyjnych:

- młodzież z  Technikum Hotelarskiego zwiedzała Hotel Niepołomice *,

- młodzież Technikum Informatycznego przebywała w Firmie „Woodward” Niepołomice **.

Wizyta w Hotelu Niepołomice miała na celu zapoznanie młodzieży z firmą (zwiedzanie obiektu, prezentacja świadczonych usług), warunkami pracy na danym stanowisku, zadaniami roboczymi w obrębie danego zawodu, predyspozycjami psychofizycznymi  wymaganymi w danym zawodzie. Uzupełnieniem zdobytych informacji stanowiła analiza artykułów „Ile kosztuje hotel?”, „Hotel jako opłacalna inwestycja” oraz  „Przezorny hotelarz zawsze ubezpieczony” (na podstawie czasopisma przedmiotowego „Hotelarz”).

Pobyt w Firmie „Woodward”  Niepołomice miał na celu zapoznanie uczestników spotkania z historią firmy, zakresem produkcji i serwisem, klientami zakładu, planami rozwojowymi firmy, strukturą zatrudnienia, wymaganiami kwalifikacyjnymi pracowników. Dodatkowo uczniowie zostali zapoznani z europejskim profilem pracownika, z tradycyjnym profilem kompetencyjnym i kwalifikacyjnym pracownika, z cechami niezbędnymi do sprawnego wykonywania pracy oraz katalogami wybranych zawodów.

* HOTEL NIEPOŁOMICE: to nowy, przytulny i elegancki obiekt, który jest doskonałą bazą wypadową zarówno dla osób przybywających biznesowo do stolicy Małopolski jak zainteresowanych zwiedzaniem Kopalni Soli w Wieliczce czy innych atrakcji turystycznych regionu. Oferta hotelu skierowana jest zarówno do gości indywidualnych jak i biznesowych.

** WOODWARD NIEPOŁOMICE : od 2010 roku centrum badawczo-rozwojowe i zakład inżynieryjny dla amerykańskiej korporacji Woodward Governor Company  - WGC (początek firmy datuje się na 1870 rok) ulokowane  na terenie podstrefy Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Zakład zajmuje się projektowaniem, produkcją i serwisem rozwiązań w zakresie sterowania i optymalizacji energii dla silników lotniczych, turbin przemysłowych oraz osprzętu elektrycznego i energetycznego. Klientami WGC między innymi są: General Electric, Caterpillar, Cummins, Rolls-Royce.

Ewa Rogóż – nauczyciel przedmiotów zawodowych, doradca zawodowy