Start KRAKOWSKI SALON MATURZYSTÓW – PERSPEKTYWY 2012
środa, 14 listopada 2012 11:14

KRAKOWSKI SALON MATURZYSTÓW – PERSPEKTYWY 2012

Każdego roku uczniowie klas programowo najwyższych Liceum Ogólnokształcącego  i  Technikum  naszego  Zespołu  Szkół im. Ojca  Świętego  Jana  Pawła  II w Niepołomicach wyjeżdżają do Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego na warsztaty poświęcone przygotowaniu do egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych na poziomie podstawowym oraz  rozszerzonym. Wrześniowy wyjazd uczniów klas maturalnych w dniach 17 i 18.09.br dotyczył następujących spotkań prowadzonych przez przedstawicieli Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie:

- „Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie”,

- „Jak przygotować się do egzaminu maturalnego z historii”,

- „Egzaminy maturalne z języków obcych”,

- „Mapy i inne materiały źródłowe w zadaniach maturalnych z geografii”,

- „Precyzja wypowiedzi i jasność sformułowań na egzaminie z biologii”,

- „Certyfikaty z języka angielskiego uznawane w Polsce i zagranicą”.

Uzupełnieniem  w/w warsztatów były prezentacje małopolskich uczelni akademickich oraz ETS Global Eastern Europe (Educational Testing Service, największa w świecie niezależna instytucja weryfikująca znajomość języka angielskiego, języka niemieckiego, języka francuskiego).

Ewa Rogóż – doradca zawodowy, nauczyciel przedmiotów zawodowych

w Zespole  Szkół im. Ojca  Świętego  Jana  Pawła  II w Niepołomicach