Start Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej - Święto Niepodległości
poniedziałek, 12 listopada 2012 10:18

Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej - Święto Niepodległości

W dniu 9 listopada 2012 roku na terenie Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach tradycyjnie jak co roku odbył się „Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej”. Wykonawcami utworów o tematyce patriotycznej i niepodległościowej była młodzież wszystkich klas przy wsparciu wychowawców. Poziom wykonania pieśni oceniany był przez jury w składzie: jeden przedstawiciel Dyrekcji Zespołu Szkół, dwóch przedstawicieli nauczycieli, trzech przedstawicieli społeczności uczniowskiej (jeden przedstawiciel z klasy pierwszej, jeden z klasy drugiej, jeden z klasy trzeciej lub czwartej). Piętnaście klas wykonało piętnaście różnych pieśni o tematyce patriotycznej. Zwyciężyły trzy klasy, które otrzymały największą liczbę punktów. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3B, która wykonała utwór „Piechota” (wychowawca Pani Izabela Wojakowska). Drugie miejsce zdobyła klasa 2B z utworem „Hej strzelcy wraz” (wychowawca Pan Jarosław Muter), trzecie miejsce dla klasy 2A, utwór „Serce w plecaku” (wychowawca Pani Barbara Sołkowska). Zwycięzcy otrzymali nagrody Dyrektora Zespołu Szkół Pani Barbary Wiśniowskiej.

Panowała zgodna opinia, że zwycięzcami okazali się wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy wspólnie wzięli udział w Festiwalu. „Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej” od wielu lat jest sprawdzonym sposobem obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole. Daje nam, społeczności szkolnej, wiele radości i satysfakcji. Jest to także jeden ze sposobów na zachowanie, ginącej niestety, polskiej tradycji wspólnego śpiewania. Jest to nasz wkład w ogólnopolską pozytywną atmosferę radosnego świętowania polskiego Święta Niepodległości.

11-listopada-2012