Start Marek Sajak zwycięzcą Konkursu na najlepszy esej
poniedziałek, 22 października 2012 12:45

Marek Sajak zwycięzcą Konkursu na najlepszy esej

Uczeń klasy III A Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach Marek Sajak został zwycięzcą Konkursu zorganizowanego przez Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej (http://centrum.krakow.pl). Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpiło 19 października 2012 roku. Konkurs eseistyczny dla uczniów małopolskich szkół ponadgimnazjalnych na najlepszy esej dotyczył tematu  zagospodarowania przez Polskę korzyści z prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.  Komisja Oceniająca wyłoniła trzech laureatów, których prace odznaczały się bogactwem materiału, oryginalnym ujęciem tematu, spójnością i logiką argumentów oraz wysokim stopniem samodzielności. Praca Marka Sajaka pt. „Sukcesy polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej szansą na rozwój” została oceniona najwyżej. Za zdobycie pierwszego miejsca nasz laureat otrzymał atrakcyjną nagrodę rzeczową - netbook ACER Aspire One.

logo-prezydencji

Równolegle Małopolskie Regionalne Centrum Informacji Europejskiej zorganizowało Konkurs dla nauczycieli małopolskich szkół na najlepszy scenariusz lekcji wraz z prezentacją. Temat lekcji dotyczył korzyści Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w naszej szkole Jarosław Muter otrzymał trzecią nagrodę.

Pełny tekst pracy Marka Sajaka