Start Polskie uczelnie w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego. Nowe warunki, możliwości i perspektywy zawodowe dla absolwentów
poniedziałek, 08 października 2012 10:31

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach zapraszają serdecznie nauczycieli i uczniów do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pt. „Polskie uczelnie w Europejskim Obszarze Szkolnictwa Wyższego. Nowe warunki, możliwości i perspektywy zawodowe dla absolwentów”.

Spotkanie odbędzie się 27 października 2012 r. (sobota) w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, przy ul. Zamkowej 4 (Sala Widowiskowa), w godz. 1000 – 1330 (rejestracja uczestników od godz. 930).

Celem spotkania jest przedstawienie uczniom i nauczycielom szkół ponadgimnazjalnych zmian zachodzących aktualnie w szkolnictwie wyższym, a także możliwości, jakie otwierają przed studentami uczelnie w Polsce i w Europie. Ułatwi to obecnym maturzystom podejmowanie decyzji co do ich przyszłej kariery naukowej i zawodowej. W programie znajdą się prezentacje nt. podejmowania studiów w warunkach reformy szkolnictwa wyższego, korzyści związanych ze studiowaniem za granicą, a także perspektyw zawodowych dla absolwentów uczelni na globalnym rynku pracy. Przewidziano również czas na dyskusję pomiędzy uczestnikami a prelegentami.

Spotkanie poprowadzą Eksperci Bolońscy powołani przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Szkoły i instytucje zainteresowane zgłaszaniem uczestników, prosimy o przesłanie zgłoszeń imiennych   e- mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.