Start Sprzątanie Świata
niedziela, 18 września 2011 09:25

Sprzątanie Świata

Dnia 16 września 2011r. był zorganizowany  w naszej szkole Dzień Sprzątania Świata. Z tej okazji odbyła się prowadzona przez klasę II A i członków kółka ekologicznego, sesja ekologiczna pt. „Lasy to życie – chrońmy je!”. Dotyczyła ona lasów Polski, ich fauny i flory, niebezpieczeństw jakie im zagrażają oraz sposobów ich ochrony. Miało to zwiększyc wrażliwość na dbanie o te nasze wspólne, cenne, życiodajne dary. Po sesji odbył się konkurs wiedzy o lasach. Wygrała go klasa II B, drugie miejsce zajęła klasa II THT, a trzecie IIIA. Następnie każda klasa udała się do Puszczy Niepołomickiej, aby posprzątać z niej śmieci. Połączyliśmy pożyteczne z przyjemnym. Nasze wewnątrz klasowe zawody sprawiły, że każdy starał się znaleźć jak najwięcej śmieci. Ostatecznie nasze sprzątanie zaowocowało  liczną ilością pełnych worków śmieci.  Mamy nadzieję, że przyszłoroczna akcja sprzątania świata będzie równie wspaniała jak ta! ;)

Prezentacja pierwsza pobierz

Prezentacja druga pobierz