DOSTOJNIK PAŃSTWA WATYKAŃSKIEGO W NIEPOŁOMICACH
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach - klasa policyjna, szkoła ponadgimnazjalna

Szkoła Mistrzów Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2017”

Start DOSTOJNIK PAŃSTWA WATYKAŃSKIEGO W NIEPOŁOMICACH
Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach
wtorek, 04 października 2011 15:13

DOSTOJNIK PAŃSTWA WATYKAŃSKIEGO W NIEPOŁOMICACH

DOSTOJNIK PAŃSTWA WATYKAŃSKIEGO W NIEPOŁOMICACH

 

W poniedziałek, 3 października 2011 r. Niepołomice odwiedził kardynał Angelo Comastri, wikariusz generalny Państwa Watykańskiego. Zapewne jeszcze żywe w naszej pamięci są słowa „Tego wieczoru lub tej nocy Chrystus otworzy drzwi papieżowi”, które 2 kwietnia  2005 przygotowywały nas na odejście Jana Pawła II. Warto więc wiedzieć, że autorem tych zdań jest właśnie kardynał Comastri, który kilka miesięcy przed śmiercią papieża otrzymał z jego rąk piastowany do dziś tytuł wikariusza generalnego Państwa Watykańskiego.

Podczas zorganizowanego w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa spotkania z młodzieżą niepołomickich szkół kardynał Comastri dzielił się swoimi wspomnieniami z bezpośrednich spotkań z Janem Pawłem II. Szczególnie głęboko w pamięci kardynała zapadły ostatnie chwile życia i pożegnanie z polskim papieżem. Kardynał podkreślał, ze pomimo cierpienia, które towarzyszyło ostatnim momentom jego życia, papież do końca zachowywał jasność umysłu i zaskakiwał doskonałą pamięcią. Przypomniał też o niezwykłej umiejętności komunikowania się z tłumem i doskonałych relacjach, które łączyły go z młodymi. Podkreślając niezwykłość pontyfikatu Jana Pawła II, kardynał Comastri zachęcał niepołomicką młodzież do naśladownictwa tej wielkiej postaci. „No habbiate paura! / Nie lękajcie się!” – tymi symbolicznymi już słowami, cytując wielkie przesłanie Jana Pawła II, kardynał Comastri skierował do młodych apel o wybór właściwych darów wolności.

Po spotkaniu w wypełnionej po brzegi sali, kardynał Comastri udał się do budynku Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II, gdzie spotkał się osobiście z dyrekcja szkoły oraz złożył pamiątkowy wpis w księdze gości.

 

[WS]

Konkurs Konstytucyjny

Nasze Projekty i Loga

  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow

Logowanie

BIP

Biuletyn Informacji Publicznej

progecad_120x75.png (120×75)
Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: free joomla templates ntc dedicated hosting Valid XHTML and CSS