Start Historia Wycieczki Podziemne miasto w Krakowie z klasą 1B
środa, 13 kwietnia 2011 11:50

Podziemne miasto w Krakowie z klasą 1B

30 marca 2011r. klasa Ib wraz z nauczycielami zwiedzała muzeum, które znajduje się w podziemiach Rynku krakowskiego. Prace wykopaliskowe trwały równo 5 lat, a ich efekty można obecnie podziwiać w tymże muzeum. Początki Krakowa sięgają w głąb dziejów, jednak sam rynek- serce miasta, powstaje wraz z lokacją na prawie niemieckim w 1257r. Podczas wykopalisk archeologicznych znaleziono wiele przedmiotów codziennego użytku, należących do ludzi żyjących między X a XVw. Przypominają one o tym, że na terenie, na którym my dziś żyjemy, mieszkali niegdyś nasi najdawniejsi przodkowie. Warto o tym pamiętać, zwiedzając Sukiennice i karmiąc gołębie na krakowskim Rynku.

Wycieczka z 1b