Start Dydaktyka Doradca Zawodowy Powstanie nowa sieć supermarketów w Polsce
wtorek, 09 grudnia 2014 11:46

Powstanie nowa sieć supermarketów w Polsce

Od 1 stycznia na rynku pojawi się nowa marka supermarketów MILA.  Spółka Market - Detal została założona w 1997 roku. Od 17 lat funkcjonuje pod szyldem POLO- market.  Dnia 1 stycznia 2015 r. rozpocznie samodzielną działalność jako MILA, tworząc nową sieć. Obecnie sklepy prowadzone są pod pierwotną nazwą, na początku przyszłego roku odbędzie się ich całościowy rebranding*.

Aż 170 POLO - marketów zmieni nazwę, kolorystykę wnętrz, gazetek. MILA to przemyślana i długo przygotowywana inwestycja spółki. Planowany jest dynamiczny rozwój, chcą otwierać rocznie ok. 30 nowych sklepów. Dnia 17 listopada 2014 otwarto centrum logistyczne o powierzchni prawie 40 tys. m2                 w Krągoli koło Konina. Dzięki takiemu położeniu niemalże w centrum Polski, dzięki bliskości autostrady, dystrybucja towarów do marketów odbywać się będzie bezproblemowo do praktycznie każdego regionu kraju. Obecnie trwa zatrudnianie personelu, docelowo w centrum logistycznym będzie pracować ok. 400 osób.

Supermarkety MILA będą specjalizować się w oferowaniu produktów kategorii świeżych. Nowa nazwa wraz z hasłem „Zakupy, aż miło” to zobowiązanie wobec klientów. To obietnica, która mówi, że zakupy w sieci Mila, to nie tylko codzienny obowiązek, ale również przyjemność i lekkość. Sama nazwa „Mila” ma kojarzyć się z czymś miłym - Mila ma być po prostu miłym sklepem niedaleko domu. MILA będzie łączyć zalety kupowania w sklepie tradycyjnym z zaletami zakupów w dyskoncie. Ważnym elementem strategii jest również odpowiednia relacja jakości do ceny, firma będzie się specjalizować  w sprzedaży świeżych warzyw i owoców, wędlin, mięs, przepysznych ciastach.

W 170 sklepach obecnie pracuje ok. 5500 pracowników, a liczba ta będzie rosnąć wraz z rozrostem sieci.

Spółka w najbliższych latach planuje też przeznaczyć znaczne środki na działania marketingowe i promocyjne budujące świadomość nowej marki.

*Rebranding – proces zmiany percepcji marki poprzez zmianę elementów jej komunikacji, który najczęściej wiąże się ze zmianą nazwy firmy lub produktu, wizerunku i/lub logo. Bardzo często jest to spowodowane repozycjonowaniem produktu lub rozpoczęciem współpracy z innymi firmami. W grę wchodzi również chęć odświeżenia przestarzałego wizerunku firmy.

Ewa Rogóż, na podstawie onet.pl – XI 2014