Start Dydaktyka Doradca Zawodowy Promocja oferty kształcenia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
wtorek, 09 grudnia 2014 11:45

Promocja oferty kształcenia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie

W poniedziałek 1.12. 2014 uczniowie klasy III B Liceum Ogólnokształcącego w naszym Zespole podczas godziny wychowawczej spotkali się z przedstawicielami uczelni Klaudii Ochwat, Przemysława Kłonicy, którzy zapoznali uczniów z aktualną ofertą kształcenia uczelni na rok akademicki 2015/2016.

Wśród bogatej oferty kształcenia pedagogicznego i niepedagogicznego I i II stopnia młodzież została poinformowana o studiach zamawianych przez rząd tj. kierunków: wzornictwo i digital design na Wydziale sztuki i Katedry Informatyki i Metod Komputerowych. Nie bez znaczenia jest fakt, że limitowana grupa osób studiujących w tym zakresie dodatkowo co miesiąc otrzymuje wsparcie finansowe w wysokości 1000 złotych na każdego studenta.

Uzupełnienie wypowiedzi prelegentów stanowiła prezentacja multimedialna dotycząca możliwości i warunków studiowania oraz film na temat warunków kształcenia, możliwości pracy i rozwoju w ramach poszczególnych wydziałów uczelnianych.

Ewa Rogóż, doradca zawodowy, organizator spotkania.