Start Dydaktyka Doradca Zawodowy OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2014
piątek, 31 października 2014 08:24

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2014

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2014 pod hasłem „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?” zaplanowany na okres od 20 do 24 października br w naszym Zespole przebiegał następująco:

• w klasach maturalnych Liceum i Technikum zaproszone osoby z zewnątrz tj. p. Agnieszka Marchewka oraz p. Klaudia Rypel z Niepołomickiego Centrum Karier i Młodzieżowego Biura Pracy przeprowadziły prelekcje na temat instytucji rynku pracy, ich roli i zadań przytaczając równocześnie zakres ofert pracy lokalnych pracodawców z uwzględnieniem Niepołomickiej Strefy Przemysłowej/Inwestycyjnej,

• do lokalnych przedsiębiorców, w tym do inwestorów Niepołomickiej Strefy Przemysłowej/Inwestycyjnej niezależnie od rodzaju działalności zostały przygotowane pisma o umożliwienie młodzieży szkolnej poznania  zasad funkcjonowania Firmy, wymagań kwalifikacyjnych stawianych pracownikom, co pozwoli nauczycielom zwrócić dodatkową uwagę na umiejętności młodzieży zdobywane podczas nauki, natomiast  samym uczniom umożliwi nie tylko poznanie istniejących Przedsiębiorców ale również rynku pracy na terenie Miasta i Gminy Niepołomice, co z pewnością  wpłynie na wybór ich dalszej ścieżki kształcenia.

=> najbliższy wycieczka to wyjazd grupy 25 osób, przedstawicieli naszej szkoły do MAN MAN Trucks Sp. z o.o  zaplanowany na dzień  26.11.br

Ewa Rogóż -  doradca zawodowy, organizator spotkań